Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.3godz.37min.

Atlético vs. Málaga 4-2: Kolejny popis Carrasco, wtórował mu Gameiro

Rojiblancos pokonali na własnym stadionie Málagę 4-2. Ponownie formą błysnął Yannick Carrasco – autor dwóch trafień. Podobną sztuką popisał się Kévin Gameiro. Słabiej tym razem zaprezentowała się obrona Atleti. Podopieczni Diego Simeone stracili dwie bramki, a czerwoną kartkę ujrzał Stefan Savić.

Gospodarze nie kazali długo czekać swoim kibicom na wystrzał radości. Już w 7. minucie na tablicy wyników widniało 1-0. Griezmann odegrał do Carrasco, a ten bez większych problemów wbiegł między obrońcami w pole karne i pokonał bramkarza rywali. W 24. minucie było już 2-0, kiedy goście mieli problem z wybiciem piłki spod własnej bramki. Ta padła łupem Gameiro, a Francuz skrupulatnie wykorzystał otrzymaną okazję.

Kiedy wydawało się, że Colchoneros czeka kolejna łatwa wygrana z dużą liczbą goli, do roboty wzięli się rywale. Gracze z Andaluzji wywalczyli rzut wolny blisko bramki, ale w bocznym sektorze boiska. Gracze Atlético najpewniej spodziewali się dośrodkowania, jednak Sandro zdecydował się na strzał czym kompletnie zaskoczył Jana Oblaka. Strzał był rzeczywiście dobry, ale od zwycięzcy Trofeo Zamorra powinno wymagać się więcej przy tej sytuacji.

Tuż przed przerwą sytuację uspokoili Rojiblancos. W 44. minucie długą piłkę posłał Filipe. Futbolówkę głową zgrał Griezmann do swojego rodaka Gameiro. Ten na pełnej szybkości wpadł w pole karne i po raz drugi w tym meczu zanotował trafienie.

Druga połowa miała być przypieczętowaniem zwycięstwa, lecz plany pokrzyżowała czerwona kartka dla Stefana Savicia w 60. minucie. To sprawiło, że w ciągu kilku minut Cholo zdjął z boiska duet francuskich napastników i wprowadził w ich miejsce defensywnych Lucasa i Tiago. Przed wejściem Portugalczyka Málaga zdążyła jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, której autorem był wychowanek klubu z Vicente Calderón, Ignacio Camacho. Hiszpan głową skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym.

Grający w przewadze podopieczni Juande Ramosa zaatakowali mocniej, jednak w nie udało im się po raz kolejny pokonać Jana Oblaka. W 86. minucie świetnym długim podaniem popisał się Correa. Adresatem był Carrasco, który wygrał pojedynek biegowy z rywalem. Wydawało się, że Belg powinien jeszcze dłużej pociągnąć z piłką, jednak zdecydował się na strzał w długi róg już z okolic linii pola karnego. Strzał okazał się celny i skrzydłowy ustalił wynik spotkania.

W 88. minucie zdążyły się jeszcze wyrównać siły, gdyż za drugą żółtą kartkę do szatni został odesłany Chory Castro. To skutecznie wybiło z głowy przyjezdnym walkę o jakikolwiek punkt.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem.

Atlético – Málaga 4-2 (3-1)

[1-0] Yannick Carrasco 7’ (asysta: Antoine Griezmann)

[2-0] Kévin Gameiro 24’

[2-1] Sandro Ramírez 31’

[3-1] Kévin Gameiro 44’ (asysta: Antoine Griezmann)

[3-2] Ignacio Camacho 64’ (asysta: Chory Castro)

[4-2] Yannick Carrasco 86’ (asysta: Ángel Correa)

Czerwone kartki: Savić 60’ (Atlético, za drugą żółtą); Castro Castro 88’ (Málaga, za drugą żółtą)

Żółte kartki: Savić, Oblak, Saúl (Atlético); Chory Castro, El-Nesyri, Villanueva, Ricca, Camacho (Málaga)

Sędzia: Javier Estrada Fernández

Skład Atlético: Oblak – Juanfran, Godín, Savić, Filipe – Gabi, Saúl, Gaitán (Correa, 31’), Carrasco – Griezmann (Lucas, 61’), Gameiro (Tiago, 65’)

Skład Málagi: Kameni – Rosales, Koné (El Nesyri, 63’), Villanueva, Ricca – Camacho, Pablo (Duda, 72’), Juankar, Chory Castro, Jony (Juanpi, 59’) – Sandro