Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.6godz.2min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético – Numancia 4-2; Los Colchoneros sięgają po Trofeo Jesús Gil y Gil

Pierwszy mecz sparingowy w ramach pretemporady 2013 za nami. Po 16 dniach treningów Atlético Madryt podejmowało dziś w Burgo de Osma Numancię. Podopieczni Diego Simeone wygrali 4-2 i sięgnęli po towarzyski puchar Trofeo Jesús Gil y Gil. W drużynie Rojiblancos nieoficjalne debiuty zaliczyli ściągnięci niedawno Léo Baptistão (strzelił nawet jednego gola) i Martin Demichelis. Premierowy występ w dorosłym zespole zanotowali także trzej młodzi wychowankowie – Nacho Monsalve, Luis Milla i Iván Alejo 75′). Teraz Los Colchoneros wrócą do siebie i od jutra wznowią treningi. Następnie udadzą się do Ameryki Południowej, gdyż już 27. lipca zagrają tam pierwszy towarzyski mecz w ramach Copa Euroamericana.

Przed spotkaniem Cholo miał do dyspozycji niemal całą kadrę, z jaką pracował przez ostatnie dni. Jedynymi nieobecnymi byli ci, którzy dołączyli do grupy najpóźniej, czyli David Villa, Diego Godín, Cristian Rodríguez, Javi Manquillo, Saúl Ñíguez i Óliver Torres. Trener Atlético Madryt zdecydował, że dzisiejszy mecz rozpocznie optymalną 'jedenastką’. W porównaniu do składu, który najczęściej w poprzednim sezonie wybiegał od początku, jedynymi, swoją drogą wymuszonymi, roszadami była obecność Martina Demichelisa i Adriána Lópeza.

Na trybunach zasiadło około 3.00 kibiców. Rojiblancos ruszyli do ataku niemal od pierwszego gwizdka, czego efektem były dwie bramki zdobyte w przeciągu pierwszego kwadransa. Autorem obu tych trafień był niezawodny Diego Costa. Za pierwszym razem Brazylijczyk wykorzystał indywidualny błąd Juanmy. Później skorzystał z podania od Mario Suáreza, który bardzo dobrze podłączył się do jednej z akcji ofensywnych i posłał El Lagarto w akcję sam na sam z bramkarzem.

Niestety z biegiem czasu tempo siadło i sytuacji bramkowych nie było prawie w ogóle.  Warto odnotować jedynie bardzo groźny strzał Natalio, który na całe szczęście w świetnym stylu obronił Thibaut Courtois. Belg potwierdził tym samym, że jego forma nie wyparowała i że w przyszłym sezonie z pewnością znów powalczy o Trofeo Zamora. Przed przerwą szansę na trzeciego gola dla Atlético Madryt miał Arda Turan, ale Turek jej nie wykorzystał.

Na drugą połowę po obu stronach wybiegły całkowicie zmienione 'jedenastki’. W zespole Rojiblancos pojawiło się m.in. trzech młodych wychowanków oraz jeden z nowych nabytków, czyli Léo Baptistão. Natomiast w szeregach Numancii szansę otrzymał wypożyczony z Los Colchoneros Pedro Martín. Już po kilku minutach podopieczni Diego Simeone podwyższyli swoje prowadzenie – znakomitym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Dani Aquino.

Niespodziewanie po niecałej godzinie gry gola strzeliła Numancia. Bardzo precyzyjnym uderzeniem z dystansu zabłysnął Miguel Palanca. Sergio Asenjo był bez szans. Na szczęście dziesięć minut później czwartą bramkę zdobyło Atlético Madryt. Z rzutu rożnego dośrodkował Aquino, a bramkarza rywali celnym strzałem pokonał Léo Baptistão. Drużyna z Sorii wcale się jednak nie załamała. Parę chwil po trafieniu Rojiblancos sędzia odgwizdał rzut karny dla Numancii po faulu Emiliano Insúy, który pewnie wykorzystał Palanca.

W 75. minucie z boiska zszedł Borja González, a w jego miejsce pojawił się Iván Alejo. 18-latek był ostatnim piłkarzem, który debiutował dziś w pierwszym zespole. Do końcowego gwizdka nic się już nie zmieniło, choć po bardzo mocnym uderzeniu Raúl Garcíi piłka trafiła w poprzeczkę. Po zakończeniu spotkania Tiago odebrał na swoje ręce Trofeo Jesús Gil y Gil.

1-0 Diego Costa 7′
2-0 Diego Costa 15′
3-0 Aquino 47′
3-1 Palanca 56′
4-1 Léo Baptistão 66′
4-2 Palanca 70′ (karny)