Dziś mamy:26 May, 2024
27.05.2024, g. 20:00
Liga Arabska
Al Hazm vs Abha Club
Do meczu pozostało:
1dn.14godz.3min.
14.60 X4.60 21.64 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sztuka walki w czasach współczesnych – jak ewoluuje Boks

Sport kontaktowy, sztuka walki, w którym zawodnicy uderzają się pięściami w specjalnych rękawicach – właśnie tak wygląda współczesny boks. Tylko 12 lub mniej rund decyduje o losach zawodników, a żeby obejrzeć to widowisko, zjeżdżają się ludzie z całego świata. Dziś tej dyscypliny nie trzeba przedstawiać, ale czy warto w nią inwestować? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmieniała się historia boksu i co ten sport może zaoferować swoim fanom dzisiaj!

Boks a współczesność – jak sztuka walki zmieniała się na przestrzeni lat?

Przechodząc do historii tego sportu, warto zauważyć, że pierwszy obraz walki na pięści powstał już w trzecim tysiącleciu pne. Walki na pięści były często opisywane również w starożytnych tekstach indyjskich, a pierwsze znaleziska potwierdzające boksowanie w rękawiczkach zaprojektowanych w celu zmniejszenia obrażeń pochodzą z lat 1500-900 pne. na Krecie i w górach Sardynii. Walka na pięści stała się sportem w Europie w 688 r. p.n.e., kiedy to po raz pierwszy została włączona do starożytnych igrzysk olimpijskich. Współczesny boks narodził się w Anglii na początku XVIII wieku. Ta historia ewolucji po raz kolejny potwierdza wyjątkowość tego sportu i daje każdemu z nas możliwość dla jego rozwoju. Pozostaje jednak pytanie, jak wygląda ten sport dzisiaj i kto może na nim zarobić? Spróbujmy się dowiedzieć!

Historia współczesnego boksu toczy się dalej, nabierając coraz to nowych zwrotów akcji. Przez ponad 50 lat ubiegłego wieku boks amatorski był bardzo popularny – zawodnicy walczyli o nagrody, a widzowie obstawiali zakłady. Obecnie jednak walki amatorskie ograniczają się do trzech lub czterech rund, a o zwycięstwie decyduje liczba punktów zdobytych za celne uderzenia w korpus i twarz przeciwnika. Bokserzy walczą w kasku ochronnym, co zmniejsza prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń, znokautowania lub uszkodzenia ciała. A żeby skutecznie obstawiać dzisiaj zakłady, warto pójść do licencjonowanego bukmachera – Vulkan.Bet. Znajdziesz tu świetne kursy, najlepszy program bonusowy i jeszcze więcej sztuczek, które sprawią, że oglądanie Twoich ulubionych walk będzie spektakularne!

Boks zawodowy zyskał większą popularność niemal na całym świecie, ale na Kubie i w niektórych republikach byłego Związku Radzieckiego przeważa jego amatorska wersja. Dla większości bokserów starty w igrzyskach stają się źródłem doświadczenia, niezbędnego do dalszej kariery w zawodowym sporcie. Bokser nie musi należeć do żadnego stylu: może być jednocześnie infighterem i outfighterem, tak samo jak może łączyć outfighting z jakimkolwiek innym stylem.

Mówiąc o rozwoju boksu w naszym kraju – należy zauważyć, że szczególną uwagę na ten kierunek zwraca się od 1995 roku. W tym właśnie roku sieć moskiewskich szkół sportowych zaczęła aktywnie promować ten sport wśród juniorów. Po ponad 25 latach aktywnej pracy boks w Polsce ma dziś wielu fanów. Sportowcy mają wszystko, aby zdobyć światową sławę, a ich fani mają możliwość zarabiania pieniędzy. Zakłady bukmacherskie boks – to naprawdę opłacalne i lukratywne zajęcie! Warto również zauważyć, że sport ten ma wątpliwą legitymację. Walki odbywające się w Anglii i Stanach Zjednoczonych były często przerywane przez policję. Zawodnicy nadal stosowali techniki zapaśnicze, a zawody zostały uznane za naruszenie porządku publicznego. Walka była często przerywana przez policję, a zawodnicy nadal stosowali techniki zapaśnicze, które uznano za naruszenie porządku publicznego.Share

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x