Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.10godz.11min.
11.95 X3.50 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń: Gol Rubena Micaela, asysta Pizziego

Kolejny całkiem udany tydzień mają za sobą piłkarze Atletico Madryt wypożyczeni do innych klubów. Na drugoligowym froncie kolejne powody do zadowolenia ma Leandro Cabrera. Urugwajczyk zaliczył 90 minut w barwach Herculesa Alicante, a jego drużyna odniosła drugie zwycięstwo z rzędu pokonując u siebie 3:0 CD Lugo i nareszcie opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Młody stoper zagrał naprawdę dobry mecz i raz popisał się znakomitą interwencją, gdy czysto powstrzymał napastnika rywali, który biegł sam na sam z bramkarzem. Na boisku pojawił się także Borja Gonzalez. 20-letni napastnik Hueski wszedł w przerwie na drugą połowę spotkania z Mirandes. Niestety, jego obecny klub przegrał 0:1, a młody Hiszpan nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W La Liga znów błysnął Pizzi. Portugalski skrzydłowy cały mecz w barwach Deportivo, jednak tym razem drużynie z El Riazor nie udało się wywalczyć punktów w starciu z Osasuną. Ekipa z Pampeluny okazała się lepsza i wygrała 2:1. Wypożyczony z Atletico Madryt piłkarz zaliczył asystę przy kontaktowym golu w doliczonym czasie gry, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. 90 minut na murawie spędził także Silvio. Boczny obrońca spisał się całkiem nieźle i nie można mieć do niego pretensji o stracone bramki. Przy drugim trafieniu dla Osasuny nawet niewiele zabrakło, a portugalski defensor zdołałby zablokować strzał Nino.

ZOBACZ ASYSTĘ PIZZIEGO – KLIK!

Przebywający obecnie w Betisie młody Ruben Perez wystąpił w ciągu minionego tygodnia w dwóch pojedynkach swojego zespołu. W czwartek wyszedł w podstawowym składzie na starcie z Rojiblancos w ćwierćfinale Copa del Rey. Na murawie spędził 78 minut i nie wyróżnił się niczym szczególnym, poza bardzo niecelnym uderzeniem zza pola karnego. Ostatecznie ekipa z Sevilla przegrała 0:2. Z kolei dzisiaj wypożyczony z Atletico Madryt zawodnik ligowy mecz z Athletic Bilbao (1:1) rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się dopiero w 67. minucie. Kilka chwil potem otrzymał żółtą kartkę, która jest już piątym tego typu upomnieniem w tym sezonie, a więc młody pomocnik w następnej serii spotkań będzie musiał pauzować.

Czas na informacje spoza Hiszpanii. Niestety, w barwach Wigan nie zadebiutował Joel Robles. Bramkarz Rojiblancos przesiedział na ławce rezerwowych spotkani z Sunderlandem, które jego klub przegrał 2:3. Ali Al-Habsi popełnił mały błąd przy drugiej straconej bramce, ale mimo to nie zapowiada się, by młody Hiszpan w najbliższym czasie otrzymał szansę (no chyba że w FA Cup). Na koniec kilka słów o Rubenie Micaelu. U Portugalczyka nie widać już śladu po kontuzji. W środku tygodnia zaliczył 61 minut w przegranym 1:2 meczu z Vitorią Guimaraes w Pucharze Portugalii. Z kolei wczoraj w ligowym starciu z Setubal pomocnik Bragi pojawił się na boisku w 71. minucie i zdołał jeszcze golem przypieczętować zwycięstwo swojej drużyny 4:1.