Mallorca vs Atletico Madryt
1dn.13godz.17min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Eibar vs. Atlético 0-2: Przełamanie Griezmanna i niesmak po bramce Saúla

Atlético zwyciężyło w swoim pierwszym ligowym spotkaniu w 2017 roku z Eibarem 2-0. Po początkowych problemach przebudzenie nastąpiło w drugiej połowie, a graczy z Madrytu na prowadzenie wyprowadził Saúl Ñíguez. Bramka nie powinna jednak zostać uznana ze względu na pozycję spaloną. Wynik meczu ustalił Antoine Griezmann, który strzelił pierwszego gola w LaLiga od października. Francuz pozostawiał bez ligowego trafienia od ponad 800 minut.

Już w 1. minucie okazję stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował Sergio Enrich. Po tym strzale wynikło małe zamieszane przed bramką, ale najprzytomniej zachował się Miguel Ángel Moyà, który zgarnął futbolówkę.

W 9. minucie dobrze dośrodkował Filipe Luís, a do strzału ładnie złożył się Antoine Griezmann, lecz Francuz nie zdołał uderzyć czysto piłki i z dobrej akcji wyszły nici. W innych akcjach Rojiblancos w tym okresie meczu brakowało zrozumienia, a dwukrotnie gracze byli łapani na spalonym.

Początek meczu należał do Eibaru, który potwierdzał, że u siebie czuje się znacznie lepiej niż w meczach wyjazdowych. Podopieczni José Luisa Mendlibara raz po raz próbowali niepokoić obrońców przyjezdnych, lecz ci zazwyczaj byli dobrze ustawieni we własnym polu karnym i skutecznie oddalali niebezpieczeństwo.

W 25. minucie Ander Capa w prosty sposób poradził sobie z Filipe i dośrodkował w pole karne. Tam pomiędzy obrońcami Atleti znalazł się Adrián, który zdołał oddać strzał. Ten jednak nie był najlepszy i dobrze poradził z nim sobie Moyà.

Kilka minut później doszło do sytuacji w polu karnym, w której Šime Vrsaljko dotknął piłki ręką. Chorwat leżał jednak na ziemi i zagranie nie było jego intencją. Gracze z Kraju Basków protestowali, domagając się odgwizdania rzutu karnego, lecz prowadzący zawody Jesús Gil Manzano słusznie pozostał głuchy na ich pretensje.

W 37. minucie dobre podanie na lewej stronie otrzymał Griezmann, który zdołał się rozpędzić i wbiegł w pole karne. Napastnik zdecydował się na strzał z dosyć ostrego kąta, ale uderzenie były zbyt słabe, a przede wszystkim niecelne.

W 43. minucie Rusznikarze stanęli przed fantastyczną szansą na otwarcie wyniku spotkania. Po podaniu w pole karne Stefan Savić źle przeciął piłkę, a futbolówki nie zdołał zgarnąć Vrsaljko i tym sposobem ta doszła do Sergiego Enricha. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz źle przyjął i piłka wyszła poza linię końcową jeszcze przed próbą oddania strzału. Była to ostatnia okazja przed przerwą, na którą piłkarze schodzili przy rezultacie bezbramkowym.

W przerwie Diego Simeone dokonał jednej zmiany, desygnując do gry Juanfrana w miejsce Vrsaljko, natomiast w ekipie gospodarzy nie doszło do żadnych roszad.

Oba zespoły próbowały sobie stworzyć akcje, ale najciekawsza przyszła w 54. minucie dopiero. Wówczas goście krótko rozegrali rzut rożny, a piłka została wycofana do Filipe. Brazylijczyk po chwili dośrodkował w pole karne, a tam głową do siatki skierował ją Saúl Ñíguez. Powtórki potwierdziły jednak, że pomocnik był na spalonym, czego nie zauważyli sędziowie i bramka została uznana.

Chwilę później bliski podwyższenia prowadzenia był Saúl. Fernando Torres dobrze znalazł się z piłką na lewej stronie i wycofał ją przed pole karne do 22-latka, który bez zastanowienia uderzył. Była to dobra próba po ziemi, lecz na wysokości zadania stanął Yoel Rodríguez.

Po stracie bramki odważniej zaczęli grać gospodarze, którzy próbowali powalczyć o remis. W 69 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Bebe dośrodkowywał z rzutu rożnego, a po zamieszaniu piłkę wybił jeden z graczy Atleti. Po chwili szansę miał Pedro León, którego mocny strzał z pola karnego minął prawy słupek.

W 74. minucie Griezmann rozgrywał piłkę i uruchomił podaniem swojego rodaka Kévina Gameiro. Francuz znalazł się w polu karnym i odegrał piłkę do środka, gdzie ponownie znalazła się ona w posiadaniu Griezmanna, który podwyższył na 2-0.

Podopiecznym Cholo nadal jednak było mało i starali się o kolejne trafienie. Kolejną szansę miał Gameiro, który w polu karnym oddał strzał, ale został zablokowany i jedyną korzyścią był rzut rożny, który już nie przyniósł kolejnego zagrożenia pod bramką Eibaru. Ten sam piłkarz następnie miał jeszcze jedną dogodną okazję, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Eibar do końca nie odpuszczał i starał się o trafienie kontaktowe. Po błędzie Savicia piłkę przejął Bebe, który dograł do Nano, a ten uderzył obok Moyi, lecz po zamieszaniu udało się obrońcom wybić piłkę sprzed niestrzeżonej bramki. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem.

Eibar – Atlético 0-2 (0-0)

[0-1] Saúl Ñíguez 54’ (asysta: Filipe Luís)

[0-2] Antoine Griezmann 74’ (asysta: Kévin Gameiro)

Żółte kartki: Adrián (Eibar), Vrsaljko, Koke (Atlético)

Sędzia: Jesús Gil Manzano

Skład Eibaru: Yoel Rodríguez – Ander Capa, Mauro dos Santos, Florian Lejeune, Antonio Luna – Dani García, Fran Rico – Pedro León (Rubén Peña, 76’), Adrián González (Nano, 82’), Takashi Inui (Bebe, 68’) – Sergi Enrich

Skład Atlético: Miguel Ángel Moyà – Šime Vrsaljko (Juanfran, 46’), Stefan Savić, Diego Godín, Filipe Luís – José Giménez – Antoine Griezman, Gabi, Saúl Ñíguez, Koke – Fernando Torres (Kévin Gameiro, 71’)