Dziś mamy:28 March, 2024
3dn.23godz.19min.

Z obozu rywala: PSV nie daje szans Heraclesowi

Środowy rywal Atlético w ramach Champions League, a więc PSV, bez problemu odprawił z kwitkiem czwartą w tabeli Eredivisie drużynę Heraclesa, pokonując ją 2-0. Wynik po płaskim strzale z około dziesiątego metra otworzył na Philips Stadion już w trzeciej minucie Davy Pröpper, a kwestia ostatecznego rezultatu rozwiązana została jeszcze w pierwszej połowie. Arbiter dopatrzył się podczas wykonywania przez gospodarzy rzutu rożnego rzekomego faulu w polu karnym na Jeffrey’u Brumie i wskazał na „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił natomiast Gastón Pereiro.

PSV w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Champions League podejmie Atlético na Philips Stadion w Eindhoven już 24 lutego. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie na Vicente Calderón 15 marca.

W tym dość osobliwym wideo umieszczonym na oficjalnym kanale PSV, środkowy obrońca Nicolas Isimat-Mirin przyznał także, że „zje Atlético tak, jak je tę zupę”.