1dn.14godz.24min.

Valencia vs Atlético: Podział punktów na samym początku sezonu

W pierwszym meczu Atlético trafiło na wymagającego rywala – Valencię. Obie drużyny mają duże ambicje na zbliżający się sezon i będą walczyć o czołowe miejsca. Po świetnym meczu z obu stron, obie drużyny ostatecznie podzielą się punktami po wyniku 1:1. Bramki zdobyli Ángel Correa oraz Rodrigo Moreno.

VALENCIA:

Neto; Piccini, Garay (67′ Diakhaby), Paulista, Gayá; Soler (76′ Batshuayi), Parejo, Kondogbia, Wass; Rodrigo, Santi Mina (67′ Gameiro)

ATLÉTICO:

Oblak; Juanfran, Savić, Godín, Filipe Luís; Correa (82′ Thomas), Koke, Saúl, Lemar (63′ Vitolo); Griezmann (72′ Gelson), Costa

SĘDZIA: Jesús Gil Manzano
STADION: Mestalla (maks. pojemność: 55000)
TRANSMISJA: Eleven Sports 1 (od godz. 19:55)

BRAMKI: 26′ Ángel Correa (asysta: Antoine Griezmann); 56′ Rodrigo (asysta: Daniel Wass)

RELACJA MECZOWA:

Oceny po meczu z Valencią: KLIK

94. min – W ostatniej minucie meczu przed szansą stanął Kevin Gameiro, lecz oddał zbyt prosty strzał na Jana Oblaka. Chwilę po jego okazji nastał gwizdek kończący mecz.

88. min – Wass stanął przed znakomitą okazją na strzelenie bramki, lecz na drodze stanął mu Jan Oblak. Znakomita interwencja słoweńskiego bramkarza!

86. min – W ostatnich minutach obie drużyny zaczęły grać ofensywniej i szukały swoich okazji, lecz każda stworzona akcja nie została wykończona.

81. min – Przed znakomitą szansą po stałym fragmencie gry stanął Savić, lecz czarnogórski obrońca nie trafił czysto w piłkę.

74. min – Z rzutu rożnego próbowali Rojiblancos. Piłkarze z Madrytu domagali się kolejnego rzutu rożnego po wybiciu Rodrigo, lecz sędzia trzymał się swojej pierwotnej decyzji i grę rozpoczął Neto. Powtórki pokazały, że Atlético rzeczywiście należał się rzut rożny. Tego typu sytuacje nie mogą zostać sprawdzone przez VAR.

72. min – Na boisku pojawia się Gelson, dla którego również jest to debiut w nowym zespole. Zmienia Antoine’a Griezmanna.

67. min – Na boisku pojawia się Kevin Gameiro, dla którego jest to debiut w Valencii. Przypominamy, że w poprzednich latach Francuz był piłkarzem Atlético.

65. min – Wass po rzucie rożnym strzela w słupek. Piłka trafiła do Kondogbii, ale obrońcy Atlético skutecznie powstrzymują zagrożenie.

60. min – Rodrigo odegrał piłkę do Daniego Parejo, który miał sporo przestrzeni do oddania silnego strzału zza pola karnego. Ten nie trafił jednak czysto w piłkę, umożliwiając Los Colchoneros rozpoczęcie kontry.

56. min – Valencia doprowadza do remisu. Wass posłał znakomitą piłkę do Rodrigo, który z łatwością ograł Godína i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Koszmarny błąd Godína i znakomite wykończenie hiszpańskiego napastnika.

52. min – Juanfran na prawym skrzydle znakomicie wypatrzył Ángela Correę. Argentyńczyk wbiegł z piłką w pole karne i podał do wbiegającego Diego Costy, stwarzając mu stuprocentową sytuację. Brazylijczyk nie zdążył jednak na czas.

45+2: Koniec pierwszej połowy. Atleti prowadzi wynikiem 1:0 po bramce Ángela Correi. Valencia próbuje atakować, ale większość ich starań kończy się jedynie strzałem z dystansu lub zmarnowaną główką. Atlético nie błyszczy i nie prezentuje takiej samej gry jak w meczu z Realem, ale strzelili jedną kluczową akcję, dzięki której są na prowadzeniu. Warto dodać, ze w pierwszej połowie Los Che nie oddali ani jednego celnego strzału.

45. min – Antoine Griezmann posłał znakomitą piłkę w kierunku Diego Costy, który wybiegał na sytuację sam na sam. Brazylijczyk tuż przed polem został sfaulowany przez Garaya, ktory został ukarany żółtą kartką.

37. min – Po wrzutce Daniego Parejo przed świetną okazją z główki stanął Daniel Wass, lecz reprezentant Danii chybił o kilka metrów obok słupka.

32. min – Diego Costa zatańczył z Garayem w polu karnym, po czym oddał strzał na daleki słupek. Znakomitą interwencją popisał się Neto, który uratował swoją drużynę przed dwubramkowym wynikiem. Chwilę później Costa ponownie wychodził na wolne pole, ale ze względu na jego zagranie ręką akcja została przerwana.

26. minGriezmann fenomenalnie podał piłkę do Correi, który stanął w sytuacji sam na sam z Neto. Argentyńczyk wpakował piłkę przy krótkim słupku, otwierając wynik meczu. Asysta Antoine’a robi wrażenie!

25. min – Diego Simeone został upomniany przez Gila Manzano. Powodem jest jego zachowanie – opuścił pole przeznaczone dla trenerów i podszedł do ławki trenerskiej Valencii, by podać piłkę i szybciej wznowić grę z autu.

21. min – Na świetną pozycję wybiegał Rodrigo, lecz Soler ostatecznie zdecydował się na strzał z dystansu. Wychowanek Valencii jednak zdecydowanie chybił.

17. min – Świetna współpraca Thomasa Lemara i Ángela Correi dała szansę Diego Coście na oddanie strzału z około 18 metrów, lecz piłkę z lekkimi problemami złapał Neto.

16. min – Zza pola karnego strzelał Rodrigo, ale minimalnie chybił. Jan Oblak szybko wznowił grę.

13. min – Żółta kartka dla Stefana Savicia. Czarnogórzec został ukarany za agresywny faul „od tyłu” Santiego Miny. Chwilę później groźne dośrodkowanie w pole karne skierował Rodrigo, ale Wass nieczysto trafił w piłkę, którą z łatwością złapał Jan Oblak.

5. min – Wolną przestrzeń wokół siebie chciał wykorzystać Daniel Wass, oddając strzał z odległości około 30 metrów. Spudłował jednak, chybiając o metr ponad bramką Oblaka.

INFORMACJE PRZEDMECZOWE:

20:00 – Piłkarze Valencii wykonali szpaler, by uhonorować triumf Atlético w Superpucharze Europy.

19:58 – Piłkarze pojawili się już na boisku. Rojiblancos rozpoczną w swoim rezerwowym błękitnym trykocie. Mecz lada moment się rozpocznie.

19:56 – Celebracja Superpucharu nie odbędzie się dzisiaj – puchar zostanie zaprezentowany publiczności przed pierwszym spotkaniem na Wanda Metropolitano, a więc 25 sierpnia przed meczem z Rayo.

19:54 – Olabe oraz Arias – są to jedyni piłkarze, którzy pojechali z resztą drużyny do Walencji, a nie zostali powołani na dzisiejszy mecz. Kolumbijczyk najwidoczniej musi jeszcze trochę zaczekać na swój debiut.

19:43 – Składy obu drużyn ukazane graficznie:

19:36 – Będzie to pierwszy mecz z udziałem Atlético oraz Valencii, w którym aktywny będzie system VAR. Sędzią odpowiedzialnym za poprawne funkcjonowanie VAR-u jest Munuera Montoro.