Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.18godz.24min.

Rio 2016: Falstart Argentyny

Nie tak pewnie wyobrażał sobie olimpijski debiut Ángel Correa. Argentyna z piłkarzem Atlético w wyjściowym składzie uległa Portugalii 0-2, mimo przygniatającej momentami przewagi. Rojiblanco przebywał na boisku do 79. minuty, kiedy został zmieniony przez Giovanniego Simeone. Axel Werner całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Portugalczycy prowadzenie mogli objąć już w 19. minucie, ale wbiegający w pole karne Bruno Fernandes tylko lekko trącił piłkę, która padła łupem wychodzącego z bramki Gerónimo Rulliego. Nie zraziło do Albicelestes, którzy popisywali się świetną wymianą podań. W 27. minucie składną akcję wykańczał Correa, którego strzał został jednak zablokowany. Ten sam zawodnik kilka minut później dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, ale Víctor Cuesta minimalnie chybił po uderzeniu głową.

W drugiej połowie podopieczni Julio Olarticoechei nadal atakowali, ale ich przewaga nie była już tak wyraźna. Do głosu zaczęli dochodzi piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego i w 66. minucie dopięli swego. Gonçalo Paciência otrzymał piłkę przed polem karnym rywali, którzy pozostawili mu dużo miejsca. Portugalczyk celnie przymierzył i zmieścił futbolówkę przy słupku.

Od tego momentu zaczęło się spieszyć graczom z Ameryki Południowej, którzy jednak nie potrafili skutecznie wykończyć wypracowywanych okazji. Z tego względu zamiast wyrównania, doczekaliśmy się podwyższenia prowadzenia. Piłka po długi podaniu trafiła do Pité. Ten zdecydował się na strzał z około 25 metrów, a fatalny błąd popełnił golkiper. Rulli nie złapał piłki, którą przepuścił między nogami, a ta wpadła do siatki.

Skrót meczu dostępny pod tym linkiem. Kolejne spotkanie Argentyna rozegra przeciwko Algierii 7 sierpnia o godzinie 23 czasu polskiego.

Portugalia – Argentyna 2-0 (0-0)

[1-0] Paciência 66’

[2-0] Pité 83’

Żółte kartki: Figueiredo, Oliveira (Portugalia); Gianetti, Magallán (Argentyna)

Sędzia: Walter López (Gwatemala)

Skład Portugalii: Varela – Ferreira Fonseca, Esgaio, Figueiredo, Edgar Ié – Martins (Silva, 76’), Relvas Oliveira (Pité, 71’), Podstawski, Fernades – Paciência (Ilori, 81’), Agra

Skład Argentyny: Rulli – Magallán (Pavón, 64’), Gianetti, Cuesta, Soto – Gómez, Martínez, Ascacibar, Espinoza (Lo Celso, 72’) – Correa (Simeone 79’), Calleri