Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.11godz.22min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro 2016: Hiszpania wypuszcza zwycięstwo w grupie, 90 minut Juanfrana

Reprezentacja Hiszpanii nieoczekiwanie i w dramatycznych okolicznościach przegrała z Chorwacją 1-2. Porażka jest jednoznaczna z zajęciem drugiego miejsca w grupie oraz konieczność gry w 1/8 finału z reprezentacją Włoch. Będzie to powtórka z finału sprzed 4 lat, kiedy La Furia Roja wygrała 4-0. W ekipie mistrzów kontynentu pełne spotkanie rozegrał Juanfran, natomiast Koke przesiedział je na ławce rezerwowych. W drużynie zwycięzców 90 minut rozegrał Šime Vrsaljko.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla podopiecznych Vicente del Bosque. W 7. minucie przeprowadzili szybką akcję, w której świetnym podaniem w pole karne popisał się David Silva. Do piłki doszedł Cesc Fàbregas, który odegrał ją do Álvaro Moraty. Nowemu staremu napastnikowi Realu Madryt nie pozostało nic innego, jak strzelić do pustej bramki.

5 minut później mógł być remis. Niefrasobliwie z piłką przy nodze zachował się David de Gea, który stracił futbolówkę, a na pustą bramkę zza pola karnego uderzał Ivan Rakitić. Jego strzał odbił się jednak najpierw od poprzeczki, potem od słupka i wyszedł w pole karne.

Chorwaci dopięli swego w końcówce 1. połowy. Ivanowi Perišiciowi udało się wymanewrować Juanfrana i dośrodkował w „szesnastkę”. Tam znalazł się Nikola Kalinić, którego nie upilnował Sergio Ramos i napastnik zdobył ładną bramkę zewnętrzną częścią stopy.

W 70. minucie Björn Kuipers dopatrzył się faulu Vrsaljko na Silvie w polu karnym i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Ramos, ale jego strzał obronił Danijel Subašić. Choć trzeba przyznać, że chorwacki bramkarz wyszedł dość daleko przed linię bramkową, więc sędzia mógł orzec powtórzenie karnego.

W 87. minucie zabójczą kontrę przeprowadzili gracze Ante Čačicia. Piłkę otrzymał Kalinić, który pognał z nią, a obok do podania pokazał się Perišić uważający, aby nie spalić. Asystujący przy pierwszym golu piłkarz w końcu otrzymał piłkę i zmieścił ją między słupkiem a de Geą ustalając wynik spotkania.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Hiszpanie z 6 punktami zajęli 2. miejsce w grupie i w 1/8 finału zagrają z reprezentacją Włoch. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Saint-Denis.

Chorwacja – Hiszpania 2-1 (1-1)

[0-1] Morata 7’

[1-1] Kalinić 45’

[2-1] Perišić 87’

Żółte kartki: Rog, Vrsaljko, Srna, Perišić (Chorwacja)

Sędzia: Björn Kuipers (Holandia)

Skład Chorwacji: Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog (Kovačić, 82’), Badelj – Perišić (Kramarić, 90+4’), Rakitić, Pjaca (Čop, 90+2’) – Kalinić

Skład Hiszpanii: de Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fàbregas (Thiago, 84’), Busquets, Iniesta – Silva, Morata (Aduriz, 67’), Nolito (Bruno, 60’)