Getafe CF vs Atletico Madryt
1dn.19godz.40min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Copa América Centenario: komplet zwycięstw Argentyny, występ Kranevittera

Argentyńczycy przed ostatnim meczem fazy grupowej Copa América byli pewni awansu do ćwierćfinału, więc w spotkaniu z Boliwią Gerardo Martino dokonał kilku rotacji w składzie. Albicelestes nie stracili na wartości i pewnie pokonali Boliwię 3-0. Do wygranej poprowadził Ezequiel Lavezzi, który zaliczył trafienie i zanotował asystę. Pełne 90 minut po stronie zwycięzców rozegrał Matías Kranevitter. Widowisko z poziomu ławki rezerwowych oglądali Augusto Fernández oraz Nicolás Gaitán.

Faworyci turnieju na prowadzenie wyszli w 13. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Erik Lamela, którego strzał trafił w mur, a piłka zmieniła tor lotu, kompletnie myląc boliwijskiego bramkarza.

Kilkadziesiąt sekund później piłkę na prawej stronie otrzymał Facundo Roncaglia. Prawy obrońca dośrodkował, a głową szczęścia próbował Gonzalo Higuaín. Ten strzał obronił Carlos Lampe, ale futbolówka trafiła wprost do Lavezziego, któremu nie pozostało nic innego jak posłać ją do siatki i podwyższyć na 2-0.

W 32. minucie Argentyńczycy wywalczyli rzut rożny. Przeciwnicy mieli problem z oddaleniem niebezpieczeństwa, a lukę po prawej stronie starał się wykorzystać strzelec poprzedniego gola. Lavezzi oddał strzał lub poddawał. W każdym razie piłka przez niego posłana została przecięta przez Víctora Cuestę i wpadła do bramki.

Piłkarze z Argentyny grali spokojnie, ale próbowali podwyższyć prowadzenie. Z dystansu próbowali Higuaín, a nastepnie Lucas Biglia, lecz ich strzały obronił boliwijski golkiper.

W 56. minucie pierwszą w miarę groźną okazję stworzyli gracze z Boliwii. Erwin Savedra bardzo szybko wykonał rzut z autu wykorzystując brak organizacji w szykach obronnych przeciwnika. Piłka trafiła do Jhasmaniego Camposa, ale ten z ostrego kąta nie zdołał trafić w światło bramki.

W 60. minucie rzut wolny bił Lionel Messi. Gwiazdor Barcelony nie dokręcił odpowiednio piłki i ta minęła prawy słupek od zewnętrznej strony bramki strzeżonej przez Lampe.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Argentyna zdobyła komplet punktów w zmaganiach grupy D i oczywiście awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Podopieczni Martino strzelili 10 goli, tracąc tylko jednego. Drugą ekipą, która awansowała z tej grupy, jest Chile.

Argentyna – Boliwia 3-0 (3-0)

[1-0] Lamela 13’

[2-0] Lavezzi 15’

[3-0] Cuesta 32’

Żółte kartki: Banega, Cuesta (Argentyna); Zenteno, Campos, Meleán (Boliwia)

Sędzia: Víctor Carrillo (Peru)

Skład Argentyny: Romero – Roncaglia, Otamendi (Maidana, 75’), Cuesta, Funes Mori –Banega (Biglia, 46’), Kranevitter, Lamela – Lavezzi, Higuaín (Messi, 46’), Agüero

Skład Boliwii: Lampe – Cabrera, Zenteno, Gutiérrez – Saavedra, Meleán, Azogue, Campos – Smedberg-Dalence (Algarañaz, 85’) – Arce (Machado, 46’), Duk (Bejarano, 24’)