Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.13godz.8min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Występy Rojiblancos w reprezentacjach

Dziś w nocy zakończyły się mecze reprezentacji z udziałem piłkarzy grających na co dzień Atlético. Poniżej krótkie podsumowanie ich występów, po których wracają oni już do Madrytu, by przygotować się do sobotniego meczu z Celtą.

5 września

Hiszpania U-21, po rozgromieniu San Marino U-21, przystąpiła do wyjazdowego, niezwykle ważnego wyjazdowego pojedynku ze Szwecją U-21. Choć od 50. minuty młodzi gracze La Roja prowadzili 1-0, to w końcówce spotkania stracili prowadzenie za sprawą samobójczego gola Saúla Ñígueza. Zarówno on, jak i Óliver Torres rozegrali pełne 90 minut i ogółem mogą być bardzo zadowoleni ze swoich występów. Niemniej ich zespół, myśląc o bezpośrednim awansie na Mistrzostwa Europy, musi teraz wygrać dwa pozostałe mecze i liczyć, że w bezpośrednim starciu znajdujących się przed nim rówieśników ze Szwecji i Chorwacji padnie korzystny wynik.

Chorwaci na inaugurację eliminacji do Mundialu 2018 zremisowali u siebie 1-1 z Turcją. Šime Vrsaljko, który po odejściu z reprezentacji Darijo Srny stał się etatowym prawym obrońcą, spędził na boisku 90 minut.

Hiszpania natomiast bez większych problemów rozprawiła się z Liechtensteinem, ogrywając go aż 8-0. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Koke, który przebywał na murawie przez 90 minut. Pomocnik Rojiblancos zaliczył asystę przy pierwszym golu Diego Costy, a na początku drugiej połowy był bliski zdobycia bramki, jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w słupek. W samej końcówce, przy stanie 7-0 dla La Roja, wydawało się, że 24-latek pozbawił trafienia Davida Silvy, gdyż sędzia uznał, że wychowanek Colchoneros był na pozycji spalonej i absorbując uwagę golkipera uniemożliwił mu skuteczną interwencję. Powtórki pokazały jednak, że arbiter był w błędzie.

6 września

Po zakończeniu kwalifikacji i wywalczeniu awansu do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki piłkarze Ghany udali się do Rosji, gdzie rozegrali towarzyski mecz z tamtejszą reprezentacją Sbornej. W wyjściowym składzie Czarnych Gwiazd znalazł się Thomas, który został zmieniony w 63. minucie. Gospodarze wygrali 1-0.

Skromnym zwycięstwem nad Grecją U-21 awans do Euro zapewniła sobie Portugalia U-21. Wygrała ona 1-0 i na dwa mecze przed końcem nikt nie może już pozbawić jej pierwszego miejsca. W pierwszej jedenastce znalazł się Diogo Jota, który spędził na placu gry 72 minuty. André Moreira tym razem znalazł się poza kadrą meczową.

Cenną wygraną w starciu z Islandią U-21 odniosła Francja U-21, która ograła swoich rywali 2-0. Młodzieżowi Trójkolorowi nadal jednak nie są w zbyt dobrej sytuacji w swojej grupie eliminacyjnej i najprawdopodobniej będą musieli zagrać w barażach o Mistrzostwa Europy. Lucas Hernández oglądał wczoraj poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Sporym rozczarowaniem zakończył się wyjazdowy pojedynek Francji z Białorusią. Aktualni wicemistrzowie Europy zremisowali bezbramkowo ze znacznie niżej notowanymi przeciwnikami, co nie jest najlepszym początkiem eliminacji do Mundialu 2018. Niezłe 90 minut rozegrał Antoine Griezmann, który kilkukrotnie był bliski strzelenia gola, ale za każdym razem brakowało albo szczęścia, albo skuteczności. Na ostatnie 8 minut na murawie pojawił się natomiast Kévin Gameiro.

W o wiele lepszym humorze do Madrytu wróci Yannick Carrasco. Pomocnik Atlético rozegrał całe spotkanie przeciwko Cyprowi, jego reprezentacja Belgii wygrała 3-0, a on sam strzelił ostatniego gola oraz miał swój udział przy drugiej bramce Romelu Lukaku.

7 września

W nocy Urugwaj próbował zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Argentyną. Udało mu się to bez dwóch zdań, bowiem pokonał u siebie Paragwaj aż 4-0. Standardowo po 90 minut zaliczyli Diego Godín i José Giménez. Standardowo drugi z nich został w trakcie spotkania ukarany żółtą kartką.

Niespodziewaną wpadkę zaliczyli Argentyńczycy, którzy na wyjeździe z najsłabszą w stawce Wenezuelą tylko zremisowali 2-2. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili już nawet 2-0, ale Albicelestes zdołali ostatecznie uniknąć porażki. Ángel Correa rozegrał 24 minuty, a Nicolás Gaitán wszedł na boisko na ostatnie 8 minut. Augusto Fernández i Matías Kranevitter przesiedzieli mecz na ławce rezerwowych.

Podobny los spotkał Filipe, który z perspektywy ławki rezerwowych oglądał poczynania swoich kolegów. Brazylia wygrała 2-1 z Kolumbią i wskoczyła na drugie miejsce. Prowadzi Urugwaj, a trzecia jest Argentyna.