Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.1godz.12min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Copa América Centenario: Chile mistrzem, występ Kranevittera

Argentyna przegrała po karnych z Chile i po raz 4. na 5 ostatnich turniejów Copa América kończy udział w finale, lecz bez ostatecznego triumfu. Przez 120 minut żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki i o wszystkim rozstrzygnął konkurs „jedenastek”. W drużynie Albicelestes wystąpił Matías Kranevitter, który zameldował się na boisku w 57. minucie. Augusto Fernándeza z udziału w meczu wykluczył uraz, szansy nie otrzymał również Nicolás Gaitán.

Spotkanie mocnym akcentem chcieli rozpocząć zawodnicy Gerardo Martino. Tuż po rozpoczęciu meczu z dystansu próbował Éver Banega, ale nie trafił w światło bramki. Podobnym brakiem celności popisał się Ángel Di María, a rzut wolny Lionela Messiego nie sprawił żadnych problemów Claudio Bravo.

W 21. minucie fatalnym przyjęciem popisał się Gary Medel, a piłkę przejął Gonzalo Higuaín, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jego strzał minimalnie minął słupek.

W 28. minucie za faul na Messim drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Marcelo Díaz. Piłkarz Barcelony ewidentnie szukał tego faulu, a decyzję o wyrzuceniu Chilijczyka można poddać w wątpliwość.

15 minut później siły się wyrównały. Marcos Rojo wszedł wślizgiem od tyłu w Arturo Vidala, a Héber Lopes bez wahania pokazał czerwoną kartkę. Jak wykazały późniejsze powtórki, była to zła decyzja, gdyż obrońca Manchesteru Utd trafił w najpierw w piłkę.

W drugiej połowie w końcu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze La Roja, jednak ich strzały nie stanowiły większego zagrożenia, poza 80 minutą, kiedy Eduardo Vargas zatrudnił Sergio Romero, lecz bez pożądanego skutku. Okazje tworzyli również Argentyńczycy, ale i u nich celowniki były rozregulowane.

Mimo większej ilości miejsca spowodowanej wykluczeniem dwóch graczy, obie ekipy nie były w stanie strzelić gola do 90. minuty, więc sędzia zarządził dogrywkę. W tej blisko bramki byli podopieczni Juana Antonio Pizziego, kiedy w 98. minucie po dośrodkowaniu główkował Vargas, ale na posterunku był Romero.

Chwilę później kapitalną sytuację miała Argentyna. Po dośrodkowaniu Messiego z rzutu wolnego główkował Sergio Agüero, a lecącą pod poprzeczkę piłkę z trudem wybił Bravo. Więcej klarownych sytuacji kibice nie zobaczyli, więc o ostatecznym triumfie zadecydowały rzuty karne.

Pierwszy strzelał Vidal, a jego intencje wyczuł Romero, który obronił nie najlepiej wykonany karny. Radość Albicelestes nie trwała jednak długo, gdyż za chwilę Messi posłał piłkę w trybuny.

W drugiej serii dla Chilijczyków strzelał Nicolás Castillo i pewnym mocnym uderzeniem otworzył wynik konkursu. Dłużny nie pozostał Javier Mascherano, który niemalże odwzorował strzał poprzednika i mieliśmy 1-1.

Do 3. karnego podszedł Charles Aránguiz i bez problemów pokonał Romero, który nawet nie drgnął. Przy „jedenastce” Agüero intencje wyczuł Bravo, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że bramkarz nie był w stanie sięgnąć piłki. 2-2.

4. serię rozpoczął Jean Beausejour, który zupełnie zmylił bramkarza i posłał piłkę w przeciwny róg bramki. Po nim strzelał Lucas Biglia, lecz dobrą interwencją popisał się Bravo. Chile prowadziło w tym momencie 3-2 i było bliskie podniesienia pucharu.

W ostatniej kolejce do karnego podszedł Francisco Silva, który mógł zakończyć konkurs. Chilijczyk posłał piłkę w prawy róg, a Romero rzucił się w przeciwny i tym samym stało się jasne, że obrońcy tytułu za chwilę wzniosą do góry puchar za zwycięstwo w jubileuszowym Copa América Centenario.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem.

Argentyna – Chile 0-0 k. 2-4