Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.1godz.27min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro 2016: Belgia w 1/4 finału, pierwszy gol Carrasco w reprezentacji

Belgia pokonała Węgry 4-0 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, w którym podopieczni Marca Wilmotsa zmierzą się z Walią. Czerwone Diabły mecz rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie, kiedy zaaplikowali rywalom 3 bramki. Jedną z nich zdobył Yannick Ferreira Carrasco, który wszedł 70. minucie na boisko, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania. Dla skrzydłowego był to pierwszy gol w reprezentacji. Pełen mecz rozegrali byli gracze Atlético – Thinaut Courtois oraz Toby Alderweireld, który również zanotował trafienie.

Belgowie od początku spotkania narzucili własne warunki, a wyższość przypieczętowali w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kevina De Bruyne’a do piłki wyskoczyli Romelu Lukaku oraz Alderweireld, który głową skierował ją do siatki.

W 35. minucie kolejną szansę z wolnego, tyle że bezpośredniego, miał De Bruyne. Gracz Manchesteru City popisał się atomowym uderzeniem, ale jego strzał końcami palców obronił Gábor Király i piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron Madziarzy zagrali mniej bojaźliwe i stworzyli sobie kilka okazji, ale żadna z nich nie była na tyle dobra, aby wyrównać stan meczu. Kiedy wydawało się, że Węgrzy są całkiem blisko celu, fantastyczną akcję przeprowadził Eden Hazard. Zawodnik Chelsea wypuścił sobie piłkę, a będący na pozycji spalonej koledzy zostawili ją, dzięki czemu sędzia nie przerwał gry, a Hazard kontynuował akcję. Po chwili podał do środka, a tam akcję dobrze wykończył Michy Batshuayi.

Szanse podłamanych Węgrów na awans zmalały niemal do zera, a po chwili zostali ich pozbawieni definitywnie. Belgowie przeprowadzili szybką kontrę, a piłkę na lewej stronie otrzymał Hazard. Kapitan reprezentacji zszedł do środka i z okolic linii pola karnego popisał się świetnym strzałem, nie dając szans golkiperowi na obronę.

W końcówce meczu łatwą stratę w środku pola zanotowali Węgrzy, a ich rywale popisali się kolejnym doskonałym kontratakiem. Radja Nainggolan świetnie uruchomił Carrasco, który wbiegł w pole karne i strzałem w krótki rógpodwyższył na 4-0.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Spotkanie z Walią odbędzie się 1 lipca na Stade Pierre-Mauroy w Lille o 21.

Węgry – Belgia 0-4 (0-1)

[0-1] Alderweireld 10’

[0-2] Batshuayi 78’

[0-3] Hazard 80’

[0-4] Carrasco 90+1’

Żółte kartki: Kádár, Lang, Elek, Szalai (Węgry); Vermaelen, Batshuayi, Fellaini (Belgia)

Sędzia: Milorad Mažić (Serbia)

Węgry: Gábor Király – Tamás Kádár, Richárd Guzmics, Roland Juhász (Dániel Böde, 79’), Ádám Lang, Ádám Nagy, Zoltán Gera (Ákos Elek, 46’), Gergő Lovrencsics, Ádám Pintér (Nemanja Nikolić, 75’), Balázs Dzsudzsák, Ádám Szalai

Belgia: Thibaut Courtois – Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen, Radja Nainggolan, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Dries Mertens (Yannick Ferreira Carrasco, 70’), Eden Hazard (Marouane Fellaini, 81’), Romelu Lukaku (Michy Batshuayi, 76’)