Celta Vigo vs Atletico Madryt
1dn.18godz.45min.
13.90 X3.73 21.96 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cedidos Rojiblancos: 18-24 kwietnia 2016

Obecnie aż 15 zawodników zakontraktowanych przez Atlético jest z różnych powodów wypożyczonych do innych klubów piłkarskich rozproszonych po całej Europie (i nie tylko). Część z nich w tymczasowych drużynach zyskuje dzięki temu cenne doświadczenie i otrzymuje przede wszystkim regularne szanse na pokazywanie i szlifowanie swoich umiejętności. Niektórzy zostali natomiast uznani na Vicente Calderón za piąte koło u wozu, ale z rozmaitych przyczyn nie rozstano się z nimi na stale. Warto sprawdzić, co w ostatnim tygodniu wydarzyło się u każdego z nich.

André Moreira (União da Madeira)

Ekipa z Madery przegrała ligowe spotkanie w delegacji ze Sportingiem w stosunku 0-2 (23 kwietnia) i nad strefą spadkową wciąż utrzymuje zaledwie dwupunktową przewagę. Utalentowany golkiper w barwach Unionistas notował bardzo mocny sezon, ale kontuzja łąkotki doznana na przełomie stycznia i lutego wykluczyła go z gry do końca temporady.

Yassine Bounou (Real Saragossa)

Real Saragossa pewnie wygrał domowy mecz ligowy z Alcorcónem 3-1 (24 kwietnia). Marokański golkiper po kilkutygodniowej absencji wreszcie pojawił się na ławce rezerwowych, na której spędził całe spotkanie.

Emiliano Velázquez i Bernard Mensah (Getafe)

Najwidoczniej dopiero na cztery kolejki przed końcem sezonu piłkarze Getafe uświadomili sobie własną pozycję w tabeli ligowej. Przerażeni perspektywą spadku zaczęli od dość niespodziewanego wyjazdowego zwycięstwa 2-1 z Realem Sociedad (21 kwietnia). Pomimo rozegrania bardzo dobrego domowego spotkania z Valencią (24 kwietnia), ekipa z przedmieść Madrytu nie potrafiła jednak wygrać drugiego meczu z rzędu, remisując go 2-2. Urugwajski stoper nie wziął w tych potyczkach udziału z powodu kontuzji, natomiast ghański pomocnik pełne 180 minut spędził dopingując kolegów z ławki rezerwowych.

Guilherme Siqueira (Valencia)

Valencia wysoko ograła na własnym terenie drużynę Eibaru (20 kwietnia), natomiast wyjazdowe spotkanie z Getafe (24 kwietnia) dość szczęśliwie zremisowała 2-2. Brazylijski defensor obydwie potyczki rozpoczął w wyjściowym składzie. Podczas pierwszego z nich już po 18 minutach musiał opuścić boisko z urazem, który jednak nie okazał się groźny, a sam zawodnik rozegrał w niedzielę pełne 90 minut.

Oceny Marki: 6/10 (Eibar); 5/10 (Getafe)

Oceny AS-a: 1/3 (Eibar); 1/3 (Getafe)

Oceny WhoScored: 6,5/10 (Eibar); 6,3/10 (Getafe)

Oceny SofaScore: 6,6/10 (Eibar); 6,1/10 (Getafe)

Javi Manquillo (Olympique Marsylia)

Drużyna z Marsylii skromnie wygrała 1-0 wyjazdowy mecz półfinałowy Coupe de France z Sochaux (20 kwietnia), dzięki czemu zagra z majowym finale przeciwko ekipie PSG. W ramach 35. kolejki Ligue 1 Les Phocéens tylko zremisowali 1-1 z Nantes (24 kwietnia), co oznacza, że bez ligowego zwycięstwa na własnym stadionie pozostają od połowy września minionego roku. Hiszpan obydwa spotkania rozegrał w całości, a w drugim z nich zanotował asystę przy trafieniu wyrównującym.

Ocena WhoScored: 6,9/10 (Sochaux); 7,1/10 (Nantes)

Ocena SofaScore: 7,2/10 (Nantes)

Sílvio (Benfica)

Benfica rozpoczęła tydzień od skromnego pokonania Vitórii Setúbal 2-1 (18 kwietnia) w domowym meczu ligowym, natomiast zakończyła minimalnie ogrywając na wyjeździe Rio Ave w stosunku 1-0. Portugalski defensor nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych w żadnym ze spotkań.

Josuha Guilavogui (Wolfsburg)

Pomimo dobrej postawy na boisku, Wolfsburg niespodziewanie przegrał domowy mecz ligowy z Augsburgiem (23 kwietnia) w stosunku 0-2. Francuski pomocnik spędził na boisku całe spotkanie.

Ocena WhoScored: 6,4/10

Ocena SofaScore: 6,5/10

Alessio Cerci (Genoa)

Genoa ma za sobą mieszany tydzień. Ekipa z Ligurii co prawda wygrała 1-0 domowe starcie ligowe z aspirującym do gry w rozgrywkach Champions League Interem (20 kwietnia), ale już piętnasta w tabeli Bologna (24 kwietnia) odprawiła drużynę Rossoblu z kwitkiem, zwyciężając 2-0. Włoski pomocnik ani na chwilę nie oderwał się w nadmienionych meczach od ławki rezerwowych.

Rafael Santos Borré (Deportivo Cali)

W ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Copa Libertadores, Deportivo Cali przegrało na wyjeździe z Boca Juniors aż 2-6 (21 kwietnia). 20-letni napastnik jest kontuzjowany i nie mógł w tym spotkaniu wziąć udziału.

Leo Baptistão (Villarreal)

Żółte Łodzie Podwodne uległy na wyjeździe Realowi Madryt 0-3 (20 kwietnia) w ramach 34. serii gier ligi hiszpańskiej, natomiast podczas następnej kolejki zaledwie zremisowały u siebie 0-0 z Realem Sociedad (24 kwietnia). Brazylijski napastnik w pierwszym meczu pojawił się na placu gry na ostatnie 26 minut, natomiast w drugim nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Ocena Marki: 5/10 (Real Madryt)

Ocena AS-a: -/3 (Real Madryt)

Ocena WhoScored: 5,8/10 (Real Madryt)

Ocena SofaScore: 6,5/10 (Real Madryt)

Borja Bastón (Eibar)

Eibar najpierw uległ aż 0-4 na wyjeździe z Valencią (20 kwietnia), natomiast domowe spotkanie z Deportivo (23 kwietnia) zremisował 1-1. 23-latek obydwa mecze rozpoczął w wyjściowym składzie – w pierwszym z nich spędził na murawie 80 minut, a w drugim został zdjęty po 63 minutach.

Oceny Marki: 4,5/10 (Valencia); 6/10 (Deportivo)

Oceny AS-a: 1/3 (Valencia); 2/3 (Deportivo)

Oceny WhoScored: 6,0/10 (Valencia); 6,2/10 (Deportivo)

Oceny SofaScore: 6,4/10 (Valencia); 6,5/10 (Deportivo)

Héctor Hernández (Elche)

Elche bezbramkowo zremisowało w delegacji z Alavés (23 kwietnia) w ramach 35. kolejki Segunda División. 20-latek rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i spędził na boisku 63 minuty.

Ocena SofaScore: 6,2/10

Sekou Keita (Evian TG)

Ekipa z Thonon-les-Bains zaledwie zremisowała u siebie 1-1 z Le Havre (22 kwietnia), dlatego wciąż pozostaje w strefie spadkowej Ligue 2. Reprezentant Gwinei wreszcie znalazł się w kadrze meczowej, a na boisko wszedł z ławki w 66. minucie.

Samuel Sáiz (Huesca)

Huesca nieoczekiwanie wygrała 1-0 na wyjeździe z walczącym o awans do Primera División Realem Oviedo (23 kwietnia), dzięki czemu chociaż na chwilę wydostała się ze strefy spadkowej. Hiszpan znów rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce, a plac gry opuścił kilka chwil przed końcem spotkania.

Ocena SofaScore: 6,8/10