Celta Vigo vs Atletico Madryt
3dn.5godz.40min.
13.70 X3.60 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Diego Costa został wybrany najlepszym iberoamerykańskim piłkarzem w La Liga

Diego Costa został laureatem 24. edycji Trofeo EFE. Nagroda ta na koniec sezonu w La Liga przyznawana jest dla najlepszego zawodnika pochodzącego z Ameryki Łacińskiej. Napastnik Atlético Madryt w 34 ligowych występach zdobył 27 bramek, czym ogromnie przyczynił się do wywalczonego przez Rojiblancos mistrzostwa kraju. Dało mu to również 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem jest trzecim piłkarzem Los Colchoneros w historii, który został w ten sposób wyróżniony. W 1996 roku Trofeo EFE otrzymał Diego Simeone, a w 2008 roku uhonorowany tą nagrodą został Sergio Agüero. Tera pozostaje trzymać kciuki, aby Diego Costa zdołał wyleczyć się do soboty, dzięki czemu zagra w finale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Według ostatnich doniesień, szanse na to są dość spore.