Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
1dn.10godz.36min.
13.09 X3.28 22.47 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Koke i Joel Robles ze złotymi medalami Mistrzostw Europy do lat 21

Dziś rozegrano finał Mistrzostw Europy do lat 21. Hiszpanie pokonali w nim Włochów (4-2) i po raz drugi z rzędu sięgnęli po złoty medal. W wyjściowym składzie La Rojita pojawił się oczywiście Koke. Pomocnik Atletico Madryt zagrał całkiem niezłe spotkanie, zaliczając m.in. asystę przy drugim golu Thiago Alcantary (w sumie piłkarz FC Barcelony ustrzelił hat-tricka w ciągu pierwszych 38 minut). Podanie pomocnika Rojiblancos możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Joel Robles cały mecz przesiedział na ławce.

Hiszpanie dominowali niemal od samego początku, czego efektem było pewne prowadzenie do przerwy (3-1). Kiedy w 66. minucie Isco strzelił czwartego gola, wówczas było wiadome, że nic nie odbierze La Rojita tytułu mistrzowskiego. Niczego nie zmienił nawet gol Fabio Boriniego na 10 minut przed końcowym gwizdkiem. W 86. minucie z boiska zszedł Koke, a zastąpił go Ignacio Camacho, a więc piłkarz bardzo dobrze znany kibicom Atletico Madryt. Królem strzelców z 4 golami na koncie został Alvaro Morata, który powtórzył wyczyn Adriana Lopeza z 2011 roku (napastnik Rojiblancos zdobył wówczas 5 bramek i również został najskuteczniejszym zawodnikiem).

Warto również odnotować, że wczoraj w Pucharze Konfederacji wystąpili Diego Godin i Cristian Rodriguez. Gracze Los Colchoneros spędzili na boisku w starciu z Hiszpanią po 90 minut, ale nie uchronili swojego zespołu przed porażką. Urugwaj przegrał 1-2, choć gdyby La Roja wykazała się nieco lepszą skutecznością, wówczas wynik oscylowałby w granicach 5-1.