Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
0dn.12godz.28min.
13.05 X3.31 22.48 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z meczów reprezentacji: Koke zagra pojutrze o Mistrzostwo Europy

Czas na kolejne podsumowanie tego, jak w swoich reprezentacjach radzą sobie poszczególni piłkarze Atletico Madryt. Na Mistrzostwach Europy do lat 21 jak burza idą Hiszpanie. Po dwóch pierwszych grupowych zwycięstwach nad Rosją (1-0) i Niemcami (1-0), w ostatniej kolejce La Rojita rozbiła Holandię (3-0). Obie ekipy zagrały jednak dość rezerwowymi składami, dlatego też na boisku nie pojawił się ani Koke, ani Joel Robles.

Natomiast we wczorajszym półfinale podopieczni Julena Lopetegui pewnie pokonali Norwegów (3-0). Tym razem Koke przebywał na murawie przez 90 minut, podczas gdy Joel Robles znów nie podniósł się z ławki (niepodważalną pozycję między słupkami ma David de Gea). We wtorkowym finale Hiszpanie zmierzą się z Włochami i biorąc pod uwagę dyspozycję obu ekip, to La Rojita jest zdecydowanym faworytem (w swoich szeregach mają m.in. najlepszego strzelca turnieju – Alvaro Moratę – który strzelił już 4 gole).

W Brazylii rozpoczął się wczoraj Puchar Konfederacji. Na otwarcie gospodarze grali z Japonią. Canarinhos bez większych problemów ograli Azjatów (3-0) i udowodnili, że ich celem jest końcowy triumf. Niestety po raz kolejny potwierdziło się to, że póki co Filipe nie ma szans na wygryzienie z podstawowego składu Marcelo. Obrońca Atletico Madryt całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dziś o północy Urugwaj zmierzy się z Hiszpanią. Parę dni temu reprezentacja z Ameryki Południowej walczyła jeszcze o kolejny punkty w ramach eliminacji do Mundialu 2014. Na całe szczęście udało jej się odnieść bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Wenezuelą (1-0), która jest jej bezpośrednim rywalem w walce o piąte, dające możliwość udziału w barażach, miejsce. Obaj piłkarze Atletico Madryt wyszli w podstawowym składzie – Diego Godin rozegrał 90 minut, a Cristian Rodriguez zszedł z boiska w 85. minucie.

Już niedługo rozpoczną się z kolei Mistrzostwa świata do lat 20. Przygotowująca się do nich reprezentacja Hiszpanii rozegrała w ostatnim czasie dwa mecze towarzyskie – z Uzbekistanem (3-2) i z Chile (4-4). W obu tych spotkaniach na boisku pojawili się Javi Manquillo, Saul Niguez i Oliver Torres. W pierwszym cała trójka weszła na murawę po przerwie, a w drugim wszyscy znaleźli się w wyjściowej ’11’ i wydaje się, że podobnie będzie na Mundialu U-20.

W ramach dziennikarskiego obowiązku informujemy Was także, że we wczorajszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw świata 2014 w strefie afrykańskiej Maroko pokonało Gambię (2-0), a Yassine Bounou 90 minut spędził na ławce rezerwowych.