AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 24 lutego 2020, 20:02. Na stronie przebywa 337 kibiców.
Strona głównaProfil użytkownika dalmare


Profil użytkownika dalmare

Podstawowe dane

  • Nazwa użytkownika: dalmare
  • Grupa: Użytkownicy
  • Data rejestracji: 26.07.2014; 22:27
  • Punktów: 160
  • Punktów typera: 0
  • Ostrzeżeń: 0 / 5
  • Komentarzy: 31
  • Newsów: 0
Ten użytkownik posiada obecnie 0 ostrzeżeń. W przypadku posiadania 5 lub więcej ostrzeżeń użytkownicy tracą możliwość pisania treści w serwisie.

Ostatnie newsy tego użytkownika

Ten użytkownik nie posiada napisanych newsów

Ostatnie komentarze tego użytkownika

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

"Niech ktoś w tym klubie nauczy się wpisywać klauzulę 80 milionów za Lucasa"- ?
"odchodzi do ligowego rywala"- ?

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

Do dyskusji o nieprzyznaniu przez Melero Lopeza kary za rękę w incyd. Calero/Arias Atletico-Valladolid, czy pretensji wobec Kuipersa o (niekaralną) rękę Messi/Matip we wczorajszym Barcelona-Liverpool, dopisuje się taka informacja:

Na marcowym posiedzeniu IFAB (International Football Association Board, instytucja tworząca i nowelizująca reguły gry w piłkę nożną) zatwierdziła nowelizacje Regulaminu, które będą obowiązywać od 1.czerwca 2019.
Zaznajomienie się z nowelizacjami jest niezbędne dla każdego kto zechce komentować grę. Jedną z ciekawszych jest że bramkarz przy karnym musi być tylko jedną stopą na linii. Inną że przy wolnym napastnicy są o metr od muru (likwidacja przepychania).
Odnośnie karalności FAULU RĘKI marginalizacji ulega "umyślność", centralne miejsce zajmuje KORZYŚĆ i POZYCJA. Nie ma kary gdy pozycja jest naturalna, gdy dotknięcie jest nie do uniknięcia, gdy piłka pochodzi z najbliższej odległości. (Nieznana jest jeszcze formalna wersja, korzystałam z gianlucadimarzio.com/it/nuove-regole-calcio-ifab-2019 )

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

Dlatego podaję link, na kt. można klatka po klatce przyjrzeć się czy ręce są "nazbyt rozłożone", imo są naturalne, vide dobrze widoczne fazy wyskoku będącego przed nim bodaj Koke.
Zatem różnicę oceny tego karnego sprowadza Pan do różnicy oceny naturalności rąk. Może Melero Lopez ocenił jak ja, a "wszyscy" eksperci tak jak Pan, z tym że spośród tych ostatnich widziałam opinie ASA i MARKI, podczas gdy przekonałyby mnie raczej moviole włoskie lecz zasięg meczu był zbyt lokalny.
Pozostaję przy ocenie pozycja zgodna z czynnością.

Skomentuję jeszcze to: "...Zacytowany przepis to jedynie podstawowe kryterie, które jednak podlegają późniejszej interpretacji..."- Zupełnie się nie zgadzam. W Regulaminie jest wszystko co potrzebne do oceny faulu ręki, wystarczy go stosować; nie ma prawomocnych interpretacji poprawiających Regulamin.
(Z definicji faulu w Regulaminie wyleci w najbliższej przyszłości niesprawdzalne kryterium "umyślności".)

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

"Przecież to ewidentny rzut karny..."- Ale trzeba uzasadnić.
Regulamin gry w piłkę nożną. (Tłumaczę z włos.)
"Przepis 12. 1.Wolny bezpośredni. Faul ręki.
(...) Następujące kryteria winny być brane pod uwagę:
- ruch ręki do piłki (nie ruch piłki do ręki)
- odległość między przeciwnikiem a piłką (piłka niespodziewana)
- pozycja ręki nie oznacza koniecznie że jest wykroczenie"
W ostatnim zdaniu chodzi o pojęcie "pozycja zgodna" z czynnością. Tu mamy wyskok, pozycja naturalna.
Co przegapiam?

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

"Kontrowersje z ręką Ariasa". Zauważyłam że media hiszp. tym naznaczyły ten mecz; mimo objaśnienia arb. Melero Lopeza bodaj obaj opinioniści AS i MARCA widzieli tam karny. Jednak włoski wychów każe mi twierdzić, że nie ma mowy o karnym: nogi Ariasa są metr nad ziemią, co oznacza że ręce są w powietrzu. Calero z bliska z tyłu nabija rękę Ariasa.
W czasie transmisji pokazano wystarczające powtórki, patrz:
eplfootballmatch.com/atletico-madrid-vs-real-valladolid-highlights-la-liga/
Arias w powietrzu klatka 4:15
Tak akcja na 1-0, jak epizod VAR, to imo sam smak do komentowania dla fanów piłki.

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 9 miesięcy temu

Umieśćcie proszę materiał opta/Marca pokazujący jak 9ciu graczy Atleti wypracowało bramkę samobójczą Joaquina
marca.com/futbol/atletico/2019/04/29/5cc70129268e3ee1108b45f2.html
Gdy zespół tak gra w trudnym meczu warto to powiedzieć.

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 11 miesięcy temu

Zatem nie mam omamów, artykuł:
marca.com/futbol/atletico/2019/03/18/5c8ec0a4268e3e673b8b4578.html

i ilustracja do jego przedostatniego akapitu, 93' Chiellini/ Correa:
twitter.com/alerangie/status/1105589438422417416

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 11 miesięcy temu

Atleti, mający w akt. sytuacji kadrowej siłę na bronienie 3ciego miejsce w LaLiga, nie wiedzieli że nie mogą wygrać meczu na Stadium.
Histeria parcia zarządu na wygranie wreszcie LM osiągnęła w Turynie apogeum, dla tego celu odrzucono poprzednią politykę kadrową i cnoty wstrzemiężliwości.
Pilnujący linii kariery Portugalczyk, od dawna biznesmen obok tego że piłkarz, podał ramię trenerowi i zadbał, by zbiór jednostek wszelkiego pochodzenia (tak odmienny od dawnego Ital-Juve tożsamego z włoską Repre): od dobrych niemieckich najemników po urażonego Argentyńczyka, zjednoczył się wokół celu. Mógł dać Juventusowi hattricka o ile wszyscy będą pracować ku temu, cel CR pokrywał się z celem Allegriego, obaj ustawili ku temu każdego kto miał rolę do odegrania.
Ronaldo motywował poszczególnych wykonawców, przypominając role nawet w tunelu przy wychodzeniu na boisko.
Tymi, którzy nie musieli być przez niego motywowani, byli Włosi Spinazzola i Bernardeschi: świadomi szansy po tym jak pierwsi wybrani Allegriego w Madrycie razili brakiem szybkości; nikt nigdy też nie musi motywować Chielliniego. Jestem przekonana, choć nie ma na to dowodu, że potrzebny do (publicznie żądanego) hattricka Ronaldo karny został przygotowany z Bernardeschim, pewnie też z Cancelo i Spinazzolą, graczami z rolą szybkich wtargnięć w pole karne.
Dokładna taktyka jest właściwa Allegriemu, wreszcie otrzymał absolutne wsparcie rozpisane na role, a pilnował tego osobiście CRonaldo.
Cholo ma naturalną więż z drużyną lecz w żołnierskiej naturze aż taka aranżacja szczegółów się nie mieści.
Do zaskoczenia, i słabej passy jaka trafiała się Atletim nieraz w sezonie i trafiła się w Turynie, dopisałabym sumę negatywnych rozstrzygnięć mieszczących się w marginesie interpretacji sędziowskich: nie każdy anulowałby gol Moraty, nie każdy podyktowałby karny na Bernardeschim (choć wobec zaproszenia przez Var do monitora w pierwszym wypadku, i braku zaproszenia w drugim może tacy byliby w mniejszości).

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 1 rok temu

Po MŚ MUnited wykładało klauzulę i angaż 9 mln rocznie.

dalmare
Komentarzy: 31
Newsów: 0
Dodano: 1 rok temu

Pod meczem pisze się o meczu, zwłaszcza tak ważnym: o przejście lidera, dramatycznym przez brak filaru defensywy, zejście z kontuzją napastnika, konieczność przetrzymania determinacji (takiego) rywala po stracie przezeń gola.
Jeśli jak twierdzisz nie jesteś na tyle zaangażowany by mecz cię poruszył i by o tym napisać, to po prostu nie spamuj w odpowiedzi na wyimaginowane skrzywdzenie.

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski