Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.14godz.15min.

Euro U-21: Bramka Saúla Ñígueza, manita Hiszpanii

Hiszpanie bez problemów uporali się z Macedonią w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Europy U-21, któryą pokonali 5-0. W pierwszym składzie znalazł się Saúl Ñíguez, który dobry występ okrasił piękną bramką otwierającą wynik. Podopieczni Alberta Celadesa zostali liderem grupy B.

Skazywani na porażkę Macedończycy postraszyli rywali na początku, lecz szybko inicjatywę przejęli faworyci. Już w 4. minucie z dystansu próbował pomocnik Atlético, ale jego strzał był niecelny. 22-latek zrehabilitował się sześć minut później, kiedy przewrotką pokonał golkipera, wykorzystując dośrodkowanie José Gayi.

Po nieco ponad kwadransie gry z akcją sunął Sandro Ramírez, ale La Roja musiała zwolnić akcję i jeszcze raz rozegrać ją przed polem karnym. Futbolówka trafiła do Saúla, a ten zagrał ją na lewą stronę do Marco Asensio. Zawodnik Realu Madryt popisał się fantastycznym strzałem z dystansu, nie dając szans Igorowi Aleksovskiemu.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Hiszpanie wywalczyli rzut karny, którego wykonania podjął się kapitan Gerard Deulofeu. Strzał napastnika nie był najlepszą próba, ale bramkarz rzucił się w przeciwnym kierunku i wynik brzmiał 3-0.

Po zmianie stron najjaśniej błyszczała gwiazda Asesnio. W 54. minucie zdobył on swoją drugą bramkę, kiedy po podaniu Marcosa Llorente wbiegł w pole karne i zwiódł obrońcę. W 72. minucie skrzydłowy skompletował hat-trick po indywidualnej akcji i strzale zza pola karnego. W międzyczasie, w 63. minucie opaskę kapitana przejął Saúl, gdyż z boiska zszedł Deulofeu.

Kolejny mecz Hiszpanów odbędzie się 20 czerwca o 20:45 w Gdyni, a ich oponentem będzie Portugalia. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze spotkania, więc będzie to istotne starcie w kontekście wygrania grupy.

Hiszpania U-21 – Macedonia U-21 5-0 (3-0)

[1-0] Saúl Ñíguez 10’ (asysta: José Gayà)

[2-0] Marco Asensio 16’

[3-0] Gerard Deulofeu 35’-k.

[4-0] Marco Asensio 54’ (asysta: Marcos Llorente)

[5-0] Marco Asensio 72’

Żółta kartka: Meré (Hiszpania)

Sędzia: Harald Lechner (Austria)

Frekwencja: 8269 widzów (Gdynia)

Skład Hiszpanii: Kepa Arrizabalaga – Héctor Bellerin, Jesús Vallejo, Jorge Meré, José Gayà – Marcos Llorente, Saúl Ñíguez, Denis Suárez – Gerard Deulofeu (Dani Ceballos, 63’), Sandro Ramírez (Iñaki Williams, 74’), Marco Asensio (Mikel Oyarzabal, 81’)

Skład Macedonii: Igor Aleksovski – Egzon Bejtullai, Gjoko Zajkov, Darko Velkovski, Besir Demiri – Enis Bardhi, Boban Nikolov – Marjan Radeski, David Babunski (Tihomir Kostadinov, 76’), Kire Markoski (Nikola Gjorgjev, 46’) – Viktor Angelov (Elif Elmas, 46’)