Atletico Madryt vs Celta Vigo
4dn.1godz.9min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro U-21: Diogo Jota przyczynił się do udanej inauguracji Portugalczyków

Reprezentacja Portugalii do lat 21 udanie rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Europy, zwyciężając z Serbią 2-0. W wyjściowej XI ekipy z Półwyspu Iberyjskiego pojawił się Diogo Jota, ale w przerwie został zmieniony. Wcześniej zdołał jednak wziąć udział w akcji bramkowej.

W pierwszej odsłonie obie ekipy miały problem z oddaniem celnego strzału, a impas udało się przełamać Portugalczykom w 37. minucie. Wówczas gracz Atlético popisał się dobrym podaniem w pole karne, którym uruchomił Daniela Podence, a ten dośrodkował piłkę. Niepewną interwencją popisał się bramkarz, a głową futbolówkę do siatki skierował Gonçalo Guedes.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się zawodnicy z Bałkanów, którzy dążyli do wyrównania, lecz zamiast tego, w końcówce spotkania podwyższyli podopieczni Ruiego Jorge. W 88. minucie bajeczne górne podanie w „szesnastkę” posłał rezerwowy Renato Sanches, które przejął Bruno Fernandes i strzelił gola.

Kolejna potyczka z udziałem młodych Portugalczyków zostanie rozegrana 20 czerwca o 20:45 w Gdyni. Przeciwnikiem w szlagierowym starciu grupy B będą Hiszpanie.

Portugalia U-21 – Serbia U-21 2-0 (1-0)

[1-0] Gonçalo Guedes 37’ (asysta: Daniel Podence)

[2-0] Bruno Fernandes 88’ (asysta: Renato Sanches)

Żółte kartki: Semedo, Bruma, Fernandes (Portugalia); Grujić, Gaćinović, Antonov, Gajić (Serbia)

Sędzia: Benoît Bastien (Francja)

Frekwencja: 10 724 widzów (Bydgoszcz)

Skład Portugalii: Bruno Varela – João Cancelo, Edgar Ié, Rúben Semedo, Kevin Rodrigues – João Carvalho (Renato Sanches, 59’), Rúben Neves, Bruno Fernandes – Gonçalo Guedes, Daniel Podence (Iuri, Medeiros, 68’), Diogo Jota (Bruma, 46’)

Skład Serbii: Vanja Milinković-Savić – Milan Gajić, Vukašin Jovanović, Miloš Veljković, Nemanja Antonov – Andrija Živković, Milan Grujić (Nemanja Radonjić, 68’), Nemanja Maksimović, Mijat Gaćinović – Uroš Đurđević (Ognjen Ožegović, 74’), Aleksandar Čavrić (Srđan Plavšić, 46’)