1dn.18godz.57min.

Dwa mistrzostwa División de Honor dla piłkarzy Atlético!

Ziścił się najpiękniejszy scenariusz przed ostatnią kolejką zmagań w División de Honor (U-19). Obie drużyny Atlético Madryt sięgnęły po tytuły mistrzowskie w swoich grupach. Po raz pierwszy w historii zespoły z jednego klubu triumfowały w tym samym sezonie.

Atlético Juvenil A wygrało 2-0 w wyjazdowym starciu 30. kolejki grupy V z Almendralejo. Los Rojiblancos do przerwy remisowali 0-0, co w obliczu prowadzenia Rayo Vallecano do zwycięstwa w rozgrywkach premiowało rywali. Po zmianie stron podopieczni Manolo Cano wzięli się do roboty i po bramkach Aitora Puñala oraz Joaquína Muñoza przypieczętowali wygranie grupy. Atleti ostatecznie zgromadziło 78 punktów i o 2 wyprzedziło Los Franjirrojos.

Atlético Madrileño Juvenil A nie dało u siebie najmniejszych szans Hérculesowi, wygrywając 4-0. Po pierwszej połowie Los Colchoneros mieli na koncie dwie bramki za sprawą trafień Sergio Camello oraz Rubéna del Campo. Drugie 45 minut przyniosło kolejnego gola młodzieżowego reprezentanta Szwajcarii, a wynik ustalił Álvaro Juan de la Torre. Końcową klasyfikację piłkarze Carlosa Gonzáleza wygrali z 61 punktami, a druga Valencia straciła 3 oczka.

Teraz obie ekipy czeka walka w Copa de Campeones oraz Copa del Rey Juvenil. W pierwszym pucharze zagra siedmiu zwycięzców grup oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca. Natomiast młodzieżowy Puchar Króla jest przeznaczony dla drużyn z miejsc 1-2 oraz dwóch najlepszych, które uplasowały się na trzeciej pozycji.