AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 lipca 2019, 01:03. Na stronie przebywa 278 kibiców.
Strona głównaDiego Costa: "Nie wyobrażacie sobie, jaki jes...

Diego Costa: "Nie wyobrażacie sobie, jaki jestem teraz szczęśliwy"

16.08.2018; 02:12, Kuszlyk

Diego Costa udzielił krótkiego wywiadu, w którym opowiedział o emocjach towarzyszących mu po meczu. Poruszył także temat starć z Ramosem oraz swoich poprzednich europejskich derbów Madrytu.

Real Madryt: "Grając przeciwko Realowi musimy być przygotowani na to, że zagrają o pełną pulę. Są tam gracze na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Wiedzieliśmy, że w każdej chwili mogą obrócić mecz na swoją korzyść. Byliśmy skoncentrowani, by do tego nie dopuścić."

Co jest najważniejsze? "Kluczowa była praca, jaką włożyliśmy w ten mecz. Zdajemy sobie sprawę ze swoich umiejętności. Czasem trzeba zachować spokój i pozostać skoncentrowanym."

Walki z Ramosem: "Każdy wie, że podziwiam Ramosa. Przez wiele lat pokazywał jakim jest znakomitym piłkarzem. Gdy przybyłem do reprezentacji, bardzo mi pomógł. Ma u mnie ogromny szacunek... ale na boisku każdy walczy o swoje. Chciałem wygrać i to co działo się na boisku, pozostanie na boisku."

Ostatnie europejskie Derby Madrytu Diego Costy w Lizbonie: "Rozegrałem wtedy tylko dziewięć minut... prawie nie zagrałem tamtego meczu. Dzisiaj chciałem zagrać i dać z siebie wszystko, zwłaszcza, że ostatnio zawsze oni wygrywali. Jestem uradowany, bo udało nam się zdobyć to trofeum w pięknym stylu."

Żądza zwycięstwa: "To było zwycięstwo, na które czekaliśmy od dawna. Nie wyobrażacie sobie, jaki jestem teraz szczęśliwy."

Europejskie derby: "Wygrali z nami dwa finały. Chcieliśmy teraz my wygrać. Udało się nam i jest to bardzo ważne, bo Superpuchar napawa nas pewnością siebie na dalszą część sezonu."

Czy to najlepsza wersja Atleti? "Atlético zawsze było ambitnym projektem, możemy zdobyć wszystko poprzez pracę i pokorę. Jesteśmy w stanie walczyć z każdą drużyną i podpisywać kontrakty z najlepszymi piłkarzami. Mam nadzieję, że dalej będziemy się rozwijać."

Duch Rojiblanco: "Z żądzą zwycięstw i cojones, które mamy, możemy walczyć z kimkolwiek."Źródło: AS

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski