1dn.20godz.24min.

Móstoles vs. Atlético B 1-2: Lider pokonany, coraz lepsza sytuacja Rojiblancos

Atlético Madryt B pokonało w wyjazdowym spotkaniu 29. kolejki Tercera División lidera grupy VII, Móstoles 2-1. Zwycięstwo przyszło w dramatycznych okolicznościach, gdyż przez pół godziny Colchoneros bronili się w „dziesiątkę”, a ponadto w końcówce spotkania z boiska wyleciał bramkarz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Óscara Fernándeza, którzy w 21. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Keidiego Bare. Albańczyk skutecznie dobił piłkę po strzale Rubéna Fernándeza.  Radość nie trwała jednak długo, gdyż gospodarze siedem minut później zdołali wyrównać, a gola strzelił Gerardo Berodia. Kolejne minuty przyniosły jednak ponowne wyjście przyjezdnych na prowadzenie, a autorem bramki był Rubén Fernández, który skorzystał z akcji Zaki przeprowadzonej prawą stroną.

W drugiej połowie zabrakło bramek, ale nie emocji. W 61. minucie czerwoną kartkę, która była konsekwencją drugiej żółtej, obejrzał Sergi. Od tego momentu na murawie dominowało Móstoles, lecz nie potrafiło przekuć przewagi na gola wyrównującego. W ostatniej minucie regulaminowego Miguel San Román próbował kraść cenne sekundy ociągając się ze wznowieniem gry. Sędzia uznał, że bramkarz przesadził, więc pokazał mu żółtą kartkę, która była jego drugą w tym spotkaniu. Atleti wykorzystało wcześniej wszystkie zmiany, więc przez kilka doliczonych minut miejsce między słupkami zajął pomocnik Bare.

Po 29. kolejkach rezerwy klubu z Vicente Calderón zajmują 3. miejsce w swojej grupie i tracą zaledwie punkt do lidera. Za tydzień rywalem Atlético w domowym spotkaniu będzie Villanueva, która obecnie plasuje się na 18. pozycji.

Móstoles – Atlético B 1-2 (1-2)

[0-1] Keidi Bare 21’

[1-1] Gerardo Berodia 28’

[1-2] Rubén Fernández 37’

Czerwone kartki: Sergi 61’ (Atlético B; za drugą żółtą), Miguel San Román 90’ (Atlético B; za drugą żółtą)

Żółte kartki: Barri, Diego (Móstoles); San Román, Sergi, Alberto, Olabe, Bare (Atlético B)

Sędzia: Manuel Carralero Calvo

Skład Móstoles: David Sierra – Gerrardi Berodia (Diego Campos, 75’), Luis Fernández, Sergio Bermejo, David Andújar, Álvaro Corral (Luis Carlos, 51’), Carlos Bravo, Ivo Carosini, Nacho Gil (Alberto Lozano, 60’), Barri, Gonzalo Ónega

Skład Atlético B: Miguel San Román – Antonio Montoro, Sergi, Alberto Rodríguez, Rafa – Roberto Olabe (Alberto Rentero, 68’), Arona Sane, Zaka (Miguel Acosta, 75’), Caio Henrique, Keidi Bare – Rubén Fernández (Nicolás Schiappacasse, 85’)