Atletico Madryt vs Celta Vigo
6dn.19godz.25min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Hiszpania U-17 wygrała z Polską, grał Salomón Obama

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii do lat 17 udanie zainaugurowała fazę Elite Round, która jest przepustką do tegorocznych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Santiego Denii pokonali rówieśników z Polski 3-1. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Salomón Obama.

La Roja kontrolowała spotkanie i ciągle starała się zagrażać bramce rywali, lecz piłkarze znad Wisły dobrze radzili sobie w formacji obronnej. Dopiero pod koniec pierwszej odsłony piłkę w siatce umieścił Abel Ruiz. Dziewięć minut po wznowieniu na 2-0 podwyższył José Alonso, którego w 58. minucie gracz Atlético. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry padł kolejny gol dla Hiszpanów, którego autorem był Antonio Blanco. Polaków było stać jedynie na trafienie honorowe w doliczonym czasie gry. Wówczas rzut karny skutecznie egzekwował Jakub Kiwior.

W drugim spotkaniu miniturnieju rozgrywanego w Portugalii, gospodarze pewnie pokonali Grecję 4-0. 12 marca Galanolefki będą kolejnym przeciwnikiem młodych Hiszpanów.

Hiszpania U-17 – Polska U-17 3-1 (1-0)

[1-0] Abel Ruiz 37’

[2-0] José Alonso 49’

[3-0] Antonio Blanco 79’

[3-1] Jakub Kiwior 80’+1-k.

Żółte kartki: Alonso (Hiszpania); Zalewski (Polska)

Sędzia: Espen Eskas (Norwegia)

Skład Hiszpanii: Álvaro Fernández – Mateu Morey, Juan Miranda, Hugo Guillamón, Víctor Chust, Antonio Blanco, Ferrán Torres (Jandro Orellana, 72′), Moha, Abel Ruiz (Nacho Díaz, 78′), Sergio Gómez, José Alonso Lara (Salomón Obama, 58′)

Skład Polski: Bartosz Mrozek – Michał Król, Marcin Grabowski, Szymon Zalewski, Sebastian Walukiewicz, Mateusz Praszelik (Błażej Starzycki, 74′), Kapcer Wełniak (Hubert Sobol, 61′), Łukasz Norkowski (Michał Skóraś, 41′), Jakub Kiwior, Maciej Żurawski, Kapcer Tabiś.