Atletico Madryt vs Celta Vigo
4dn.6godz.3min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Granada vs. Atlético 0-1: Dobra passa Griezmanna daje zwycięstwo

Atlético po zaciętym meczu zdołało wygrać z Granadą 1-0 i zmniejszyć stratę do trzeciej w tabeli Sevilli, która teraz wynosi pięć punktów. Bohaterem spotkania został świetnie spisujący się ostatnio Antoine Griezmann, który zdobył decydującą bramkę. Dla Francuza był to czwarty gol w trzech ostatnich kolejkach ligowych.

Od pierwszych minut goście doskonale wiedzieli po co przyjechali do Andaluzji. Już w 5. minucie dobrze z lewej strony dośrodkował Filipe Luís, a w polu karnym główkował Yannick Carrasco. Belg mimo asysty obrońcy całkiem nieźle sobie poradził, lecz minimalnie chybił.

Nie minęło dziesięć minut, a Carrasco miał kolejną świetną okazję. Nominalny skrzydłowy otrzymał podanie w tempo od Koke i urwał się obrońcom, a następnie pokonał Guillermo Ochoę. Sędzia bramki jednak nie uznał dopatrując się spalonego. Późniejsze powtórki wykazały, że gol został strzelony prawidłowo.

W 16. minucie swoje okazje miała Granada. Po dośrodkowaniu z lewej strony w piłkę dobrze nie trafił Jérémie Boga, a po chwili piłka ponownie powędrowała w pole karne i pierwszy celny strzał wśród gospodarzy oddał Adrián Ramos, lecz próba nie sprawiła żadnych problemów Janowi Oblakowi.

Kolejne minuty nie przyniosły klarownych szans ze strony obu stron. Dopiero w 37. minucie Mubarak Wakasow dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz wyszedł z tego strzał, który zmusił do wysiłku słoweńskiego bramkarza. W kolejne akcji golkiper popisał się dobrym wyjściem z linii, które zapobiegło rozwojowi sytuacji.

Odpowiedzieć starał się mało widoczny do tej pory Antoine Griezmann. Francuz urwał się obrońcom i był w sytuacji sam na sam. Arbiter przerwał jednak akcję i odgwizdał spalonego. Powtórka ponownie poddała w wątpliwość słuszność decyzji.

Diego Simeone najwidoczniej nie do końca był zadowolony z postawy podopiecznych, więc od początku drugiej połowy posłał do boju Ángela Correę w miejsce Thomasa Parteya. Przyjezdni ponownie zaatakowali, a bliski wyjścia na dogodną pozycję był Griezmann, którego tuż przed polem karnym zatrzymał nieprzepisowo jeden z rywali.

Swojej okazji szukali także gospodarze. W jednej z akcji Uche Abgo dojrzał w polu karnym Ramosa, do którego zgrał, a ten po raz drugi strzelał w tym meczu, ale i tym razem górą był Oblak. Był to okres przewagi Granady, która tworzyła kolejne akcje, lecz żadna z nich nie zaszkodziła drużynie Colchoneros.

W 66. minucie biegnący z piłką Carrasco przerzucił piłkę na prawo do Griezmanna, a ten natychmiast zgrał głową do przodu, gdzie pognał Koke. Pomocnik z trudnej pozycji oddał strzał, a futbolówka po interwencji Ochoi wyszła na rzut rożny. Kilka minut później z dystansu próbował Correa, lecz ponownie dobrze interweniował bramkarz.

W 80. minucie Atleti zaatakowało lewą stroną. W pewnym momencie piłka trafiła do Carrasco, który był ustawiony w polu karnym. Belg zdołał się obrócić i oddać strzał, lecz ten obronił golkiper.

W 84. minucie Atlético rozegrało krótko rzut rożny, a piłka w końcu trafiła do Koke. Wychowanek klubu z Vicente Calderón dośrodkował, a akcję strzałem głową wykończył Griezmann, który pokonał meksykańskiego bramkarza i jak się później okazało, było to trafienie przesądzające o losach spotkania.

Granada – Atlético 0-1 (0-0)