Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
1dn.7godz.19min.
13.09 X3.28 22.47 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro 2016: Walia wyrzuca Belgię, 45 minut Carrasco

Belgia, mimo prowadzenia w meczu z Walią, nie potrafiła zwyciężyć i ostatecznie Wyspiarze awansowali do półfinału po wygranej 3-1. W spotkaniu wystąpił Yannick Ferreira Carrasco, którego w przerwie zmienił Marouane Fellaini. Zejście skrzydłowego Atlético miało miejsce przy wyniku 1-1. W reprezentacji Czerwonych Diabłów wystąpili również byli Rojiblancos – Thinaut Courtois oraz Toby Alderweireld, którzy rozegrali pełne spotkanie.

W 13. minucie Belgowie spokojnie rozgrywali piłkę przed polem karnym rywali. Tę w końcu otrzymał Radja Nainggolan, któremu rywale zrobili mnóstwo miejsca. Piłkarz Romy popisał się fantastycznym strzałem z ponad 20 metru i zdobył przepiękną bramkę.

Do wyrównania doszło w 30. minucie. Walijczycy wywalczyli rzut rożny, z którego dośrodkował Aaron Ramsey. W „szesnastce” niewłaściwie pilnowany był Ashley William i strzałem głową pokonał Courtois.

Do niespodziewanej sytuacji doszło w 55. minucie. Piłkę po długim podaniu otrzymał Ramsey, który po chwili odegrał ją w pole karne. Trafiła ona do Hala Robsona-Kanu, który przyjął ją stojąc tyłem do bramki. Mający asystę kilku Belgów gracz zachował się jak profesor i zagraniem piętą wymanewrował trzech przeciwników, odwrócił się i bez problemów wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie.

Piłkarze Marca Wilmotsa dążyli do wyrównania, zmienili system na grę trzema obrońcami. Ofensywne zapędy wykorzystali jednak przeciwnicy. W 85. minucie Chris Gunter dośrodkował z prawej strony, a rezerwowy Sam Vokes idealnie wyskoczył do piłki i strzałem głową przypieczętował zwycięstwo Walii.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Przeciwnikiem Walii w półfinale będzie Portugalia.

Walia – Belgia 3-1 (1-1)

[0-1] Nainggolan 13’

[1-1] Williams 30’

[2-1] Robson-Kanu 55’

[3-1] Vokes 85’

Żółte kartki: Davies, Chester, Gunter, Ramsey (Walia); Fellaini, Alderweireld (Belgia)

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Walia: Hennessey – Davies, Chester, Williams – Gunter, Taylor, Allen, Ramsey (Collins, 90’), Ledley (King, 78’) – Robson-Kanu (Vokes, 80’), Bale

Belgia: Courtois – Alderweireld, Denayer, Meunier, J. Lukaku (Mertens, 75’) – Nainggolan, Witsel, De Bruyne, Hazard, Carrasco (Fellaini, 46’) – R. Lukaku (Batshuayi, 83’)