Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
1dn.9godz.42min.
13.09 X3.28 22.47 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro 2016: Rezerwowy Griezmann strzela, Francja w 1/8 finału

Reprezentacja Francji po drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy ma komplet punktów i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Podopieczni Didiera Deschampsa wygrali z Albanią 2-0, choć nie obyło się bez problemów. Trójkolorowych do zwycięstwa poprowadził Antoine Griezmann, który na boisku pojawił się w 68. minucie, zmieniając Kingsleya Comana, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W samej końcówce przeciwników dobił Dimitri Payet.

Gospodarze turnieju już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Payeta z rzutu wolnego niecelnie główkował Olivier Giroud.

W 24. minucie swojej szansy spróbowali piłkarze z Bałkanów. Dobrym przyjęciem na prawej stronie na wysokości pola karnego popisał się Elseid Hysaj. Piłka po jego dośrodkowaniu odbiła się od jednego z Francuzów, a Armando Sadiku nie zdołał do niej dojść i padła ona łupem Hugo Llorisa.

Mimo że Francuzi przeważali w posiadaniu piłki, najlepsze akcje w pierwszej połowie stworzyli rywale. Najpierw po wrzutce z rzutu rożnego został zablokowany strzał Ermira Lenjaniego, a w końcówce z rzutu wolnego Ledian Memushaj strzelił nieco ponad poprzeczką.

Mocnym akcentem drugą połowę chcieli rozpocząć Francuzi. Tuż po wznowieniu z lewej strony dośrodkował Giroud, piłkę przedłużył Blaise Matuidi, a minimalnie obok słupka strzelił Coman.

W 52. minucie blisko niespodzianki był Memushaj, który dobrze znalazł się w polu karnym. Na nieszczęście Albańczyków jego strzał trafił tylko w słupek. Chwilę później akcja przeniosła się pod drugie pole karne, ale dobre dośrodkowanie Payeta wewnętrzną stroną stopy zmarnował Paul Pogba.

Z każdą kolejną minutą rosła przewaga zawodników Deschampsa. Najpierw „główka” Girouda trafiła w słupek, a następnie niecelnie strzelał Bacary Sagna.

Impas udało przełamać się w 90. minucie. Z prawej strony dośrodkował Adil Rami, którego podanie trafiło idealnie na głowę Griezmanna. Napastnikowi Atlético nie pozostało nic innego, jak skierowanie piłki do siatki obok bezradnego Etrita Berishy.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dały o sobie znać rozluźnione szyki obronne Albańczyków. W pole karne z piłką wbiegł Payet, który zszedł do środka i pokonał golkipera przeciwników, ustalając wynik meczu.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Francuzi z 6 punktami są liderem grupy A i 19 czerwca powalczą w Lille ze Szwajcarami o zwycięstwo w grupie.

Francja – Albania 2-0 (0-0)

[1-0] Griezmann 90’

[2-0] Payet 90+5’

Żółte kartki: Kante (Francja); Kukeli, Abreshi (Albania)

Sędzia: William Collum (Szkocja)

Skład Francji: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kante, Matuidi – Coman (Griezmann, 68’), Payet, Martial (Pogba, 46’) – Giroud (Gignac, 77’)

Skład Albanii: Berisha – Hysaj, Ajeti (Veseli, 85’), Mavraj, Agolli – Kukeli (Xhaka, 74’) – Lila (Roshi, 71’), Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku