Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
1dn.11godz.28min.
13.09 X3.28 22.47 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro 2016: Hiszpania pewnie pokonała Turcję, grali Rojiblancos

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Turcję 3-0 i dołączyła tym samym do Francuzów i Włochów, którzy zapewnili już sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Obrońców tytułu do zwycięstwa poprowadził Álvaro Morata – strzelec dwóch goli oraz Nolito, który dołożył jedno trafienie oraz zanotował asystę. W ekipie La Furia Roja całe spotkanie na prawej obronie rozegrał Juanfran, a na ostatnie 19 minut na murawie pojawił się Koke.

Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego na prowadzenie wyszli w 34. minucie. Wówczas dobrym dośrodkowaniem popisał się Nolito, a najwyżej do piłki wyskoczył Morata, który skierował piłkę do siatki.

Turcy nie zdążyli się otrząsnąć po tym ciosie, a podopieczni Vicente del Bosque przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. W pole karne górną piłkę posłał Cesc Fàbregas, a Mehmet Topal interweniował na tyle niefrasobliwie, że futbolówka trafiła wprost do Nolito, który mając przed sobą jedynie bramkarza nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Hiszpanie przypieczętowali zwycięstwo. Andrés Iniesta świetnym podaniem w pole karne znalazł Jordiego Albę, który szybko podał do Moraty, a ten wykończył skutecznie akcję. Jak wykazały późniejsze powtórki, bramka nie powinna zostać uznana, gdyż Alba w momencie podania znajdował się na spalonym.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. 21 czerwca w ostatnim spotkaniu grupowym Hiszpanie zagrają z Chorwatami w Bordeaux o zwycięstwo w grupie. Wygrana lub remis zapewni La Furia Roja pierwsze miejsce.

Hiszpania – Turcja 3-0 (2-0)

[1-0] Morata 34’

[2-0] Nolito 37’

[3-0] Morata 48’

Żółte kartki: Ramos (Hiszpania); Yilmaz, Tufan (Turcja)

Sędzia: Milorad Mažić (Serbia)

Skład Hiszpanii: de Gea – Juanfran, Ramos, Pique, Alba (Azpilicueta, 81’) – Busquets, Iniesta, Fábregas (Koke, 71’) – Nolito, Silva (Bruno, 64’), Morata

Skład Turcji: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Erkin – Çalhanoğlu (Sahin, 46’), İnan (Malli, 70’), Özyakup (Sahan, 62’), Tufan, Turan – Yilmaz