Atletico Madryt vs Celta Vigo
6dn.13godz.25min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético vs. Sevilla 3-1: Wielki krok ku ligowemu podium

W spotkaniu 28. kolejki Primera División Atlético zwyciężyło z Sevillą 3-1. Andaluzyjczycy są bezpośrednim rywalem do walki o 3. miejsce, a strata do ekipy Jorge Sampaoliego została zmniejszona do dwóch punktów. Dwie bramki dla Rojiblancos padły po stałych fragmentach gry. Najpierw dośrodkowanie na gola zamienił Diego Godín, a następnie Antoine Griezmann bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Sergio Rico. Swoją cegiełkę dołożył również Koke.

Spotkanie nie zdążyło się na dobre rozkręcić, a Diego Simeone już w drugiej minucie został zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Šime Vrsaljko po jednym ze starć nie mógł kontynuować gry, a uraz okazał się na tyle poważny, że na boisku zameldował się Juanfran, dla którego był to 200. ligowy mecz w barwach Atleti.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy starali się utrzymywać na połowie rywala, a pomagał im w tym wysoki pressing, który zmuszał Andaluzyjczyków do błędów. Przewaga nie przerodziła się jednak w klarowne sytuacje bramkowe. Pierwsza dogodna okazja zrodziła się z kontrataku, kiedy Yannick Carrasco dostarczył piłkę do Kévina Gameiro, a ten technicznym strzałem chciał przelobować Sergio Rico, lecz trafił w poprzeczkę.

Kolejne minuty nie przynosiły zbyt wielu strzałów, a wszelkie próby był blokowane przez obrońców. Niezłą okazję stworzyła Sevilla w 34. minucie, lecz Wissam Ben Yedder nie zdołał dojść do podania w polu karnym. Francuz przewrócił się sugerując, że został zahaczony przez Jana Oblaka, lecz sędzia ani myślał o dyktowaniu rzutu karnego.

W 37. minucie rzut wolny wywalczyli Rojiblancos. Wydawało się, że któryś z graczy zdecyduje się na bezpośredni strzał, lecz ostatecznie Antoine Griezmann wrzucił piłkę w pole karne, a tam wyskoczył do niej Diego Godín, który pokonał golkipera.

Od początku drugiej połowy na ofensywną zmianę zdecydował się Jorge Sampaoli, który za środkowego obrońcę Clémenta Lengleta wprowadził napastnika Stevana Joveticia. Od początku obie ekipy starały się zagrozić bramce. Najpierw szczęścia próbował Carrasco, a w odpowiedzi Pablo Sarabia po dograniu Sergio Escudero starał się sprytnie zaskoczyć Oblaka, lecz ten zachował czujność.

Chwilę później kapitalną okazję miał Antoine Griezmann. Francuz otrzymał podanie od swojego kompana z ataku i znalazł się w sytuacji sam na sam z Rico, lecz trafił obok bramki. Kilka minut później w podobnej sytuacji znalazł się Gameiro, lecz nie zdołał odpowiednio przyjąć piłki, która padła łupem bramkarza.

W 60. minucie na indywidualny rajd zdecydował się Gameiro i został zatrzymany dopiero kilka metrów przed polem karnym w nieprzepisowy sposób przez Gabriela Mercado. Do piłki podszedł Griezmann i fantastycznym uderzeniem nie dal żadnych szans na Sergio Rico na obronę.

Sevilla rozgrywała tego dnia słabe spotkanie i nawet próba wzmożonych ataków nie potrafiła zagrozić rywalom. Akcje ofensywne prowadzone przez Nervionenses były prowadzone w dość wolnym tempie, a kilka razy przyjezdni ślizgali się, co mogło być spowodowane zły doborem obuwia.

Z dążenia do podwyższenia wyniku nie rezygnowali podopieczni Cholo. W 77. minucie Carrasco zagrał w polu karnym do Juanfrana. Prawy obrońca zdołał przed linią końcową dośrodkować, a jego zagranie przeciął golkiper. Piłka jednak spadła tuż pod nogi Koke, który bez jakiejkolwiek asekuracji wpakował piłkę do puste bramki.

Cztery minuty później dużo miejsca w „szesnastce” miał Fernando Torres, któremu piłkę zagrał Koke. Hiszpan zdecydował się na mocny strzał, ale trafił wprost w Rico. Kilka minut później napastnik świetnie urwał się obrońcom, lecz nie zdołał przelobować bramkarza.

Na tę natychmiast odpowiedzieli goście. Joaquín Correa na pełnej szybkości wpadł w pole karne, a obrońcy nie zdołali go zatrzymać. Argentyńczyk wykończył swój rajd strzałem, którym pokonał Oblaka. Jak się później okazało, było to jedynie trafienie honorowe, gdyż na nic więcej tego dnia Sevilli nie było stać.

Atlético – Sevilla 3-1 (1-0)

[1-0] Diego Godín 37’ (asysta: Antoine Griezmann)

[2-0] Antoine Griezmann 61’

[3-0] Koke 77’

[3-1] Joaquín Correa 86’

Żółte kartki: Filipe, Godín, Torres (Atlético); Escudero, Sarabia, Mercado (Sevilla)

Sędzia: Jesús Gil Manzano (Don Benito, Estramadura)

Skład Atlético: Jan Oblak – Šime Vrsaljko (Juanfran, 2’), Stefan Savić, Diego Godín, Filipe Luís – Koke Saúl Ñíguez, Gabi, Yannick Carrasco (Nicolás Gaitán, 83’) – Antoine Griezmann, Kévin Gameiro (Fernando Torres, 62’)

Skład Sevilli: Sergio Rico – Mariano, Gabriel Mercado, Adil Rami, Clément Lenglet (Stevan Jovetić, 46’), Sergio Escudero – Pablo Sarabia (Vicente Iborra, 65’), Steven N’Zonzi, Samir Nasri, Vitolo – Wissam Ben Yedder (Joaquín Correa, 65’)