0dn.4godz.30min.
15.00 X3.40 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

UEFA Youth League: Porażka z Bayernem

Niestety młodzi piłkarze Atlético zawiedli dziś w starciu z rówieśnikami z Bayernu w ramach drugiej kolejki fazy grupowej UEFA Youth League. Ogromne błędy w defensywie sprawiły, że ekipa z Monachium wywiozła ze stolicy Hiszpanii komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od ofensywny gości. Niemcy od początku szukali gola i odważnie ruszyli na bramkę Rojiblancos. Podopieczni Holgera Seitza szybko dopięli swego, bowiem już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Po dwójkowej akcji na jeden kontakt piłka powędrowała na prawą stronę do Benjamina Hadžicia. Ten zagrał ją wszerz szesnastki i choć wydawało się, że Diego Conde bez problemu ją złapie, to bramkarz gospodarzy nie dogadał się z Alejandro Segurą i zderzył się z nim na piątym metrze, dzięki czemu futbolówka dotarła do ustawionego na długim słupku Timothy’ego Tillmanna, który umieścił ją w siatce.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 2-0 dla Bawarczyków, ale na szczęście Matthias Stingl sprzed pola karnego uderzył obok bramki. Colchoneros odpowiedzieli całkiem składną akcją, po której Christian Früchtl na raty wyłapał próbę Toniego Moyi. Wraz z upływającym czasem podopieczni Manuela Cano powoli starali się przejąć inicjatywę i zaatakować rywali, ale niestety w ich poczynaniach brakowało dokładności.

Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym bardziej zaostrzała się gra. Żółte kartki zaczęli łapać goście, wśród których sędzia ukarał czterech zawodników w odstępie zaledwie pięciu minut. W samej końcówce oba zespoły oddały jeszcze po jednym strzale. Najpierw z rzutu wolnego piłkę uderzał Timothy Tillmann, ale Diego Conde nie miał problemu z jej złapaniem. Na sekundy przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę z dystansu nad poprzeczką futbolówkę posłał Toni Moya.

W przerwie Manuel Cano dokonał jednej zmiany – za Juana Moreno wszedł Yael Ballesteros. Od początku drugiej części meczu Atlético dążyło do wyrównania. Blisko zdobycia bramki był Salomón Obama, ale po zejściu z lewej strony nieco do środka piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Bayern odpowiedział sprytnie rozegranym rzutem wolnym przez Timothy’ego Tillmanna, po którym uderzenie Adriana Feina na rzut rożny sparował Diego Conde.

Po godzinie gry zrobiło się 2-0 dla gości. Akcję z prawej strony zapoczątkował Adrian Fein, który zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej Maximiliana Franzkego. Ten przedłużył futbolówkę do Mario Crničkiego, który dzięki biernej postawie czerwono-białej defensywy skierował ją do siatki. Rojiblancos odpowiedzieli niezłą akcją Toniego Moyi, po dośrodkowaniu którego z kilku metrów nad bramką główkował Alberto Ródenas.

Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze w końcu strzelili kontaktowego gola. Kiepskie wybicie Christiana Früchtla sprawiło, że z piłką przed bramką znalazł się Alberto Ródenas. Zagrał on do nadbiegającego z lewej strony Pablo de Castro, który dość szczęśliwie – przy pomocy słupka i obrońcy Bawarczyków, Thomasa Isherwooda – umieścił piłkę w siatce. Niestety trafienie to nie sprawiło, że Colchoneros zaczęli odwracać przebieg spotkania.

Wręcz przeciwnie. Dziesięć minut przed końcem spotkania fenomenalnym rajdem popisał się Meritan Shabani, który mijał kolejnych przeciwników jak tyczki. Gdy miał przed sobą już tylko bramkarza, tuż przed własnym polem karnym sfaulował go Toni Moya. Kapitan Atlético otrzymał za to czerwoną kartkę, osłabiając swój zespół w kluczowym momencie. Na szczęście Marco Friedl z rzutu wolnego trafił jedynie w słupek.

W doliczonym czasie gry defensywa podopiecznych Manuela Cano popełniła kolejny błąd. Piłkę z prawej strony na szesnasty metr rzucił jeden z rywali i wydawało się, że sytuacja jest do opanowania bez najmniejszego problemu. Niestety znów zderzyli się ze sobą Diego Conde i Alejandro Segura, co wykorzystał Adrian Fein, głową kierując futbolówkę do siatki. Tym samym Bawarczycy odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

W drugim meczu tej grupy PSV rozbiło na wyjeździe Rostów aż 6-0. Tabela po dwóch kolejkach oraz terminarz trzeciej serii spotkań prezentują się następująco:

1. Bayern U-19; 6 punktów; 7-3

2. PSV U-19; 4 punkty; 6-0

3. Atlético U-19; 1 punkt; 1-3

4. Rostów U-19; 0 punktów; 2-10