Celta Vigo vs Atletico Madryt
1dn.13godz.43min.
13.97 X3.71 21.94 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Hiszpania oblewa ostatni sprawdzian przed Euro; występy Juanfrana i Koke

Coliseum Alfonso Pérez nie było w zakończonym sezonie świadkiem wielu spektakularnych meczów Getafe. Gospodarzem dzisiejszego meczu była o wiele silniejsza Hiszpania, która jednak nie podołała ekipie Gruzji i przegrała 0-1. W podstawowym składzie La Furia Roja znalazł się Juanfran, którego w przerwie meczu zmienił Héctor Bellerín. Liczba Rojiblancos nie zmieniła się jednak, gdyż na drugą połowę Vicente del Bosque posłał do boju Koke.

Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego od początku zepchnęli rywali do defensywy i próbowali szybko zdobyć bramkę. W 28. minucie blisko celu był Thiago Alcântara, ale jego strzał z dystansu trafił w słupek. W 40. minucie Jordi Alba podał piłkę do Sergio Ramosa, jednak zrobił to na tyle niecelnie, że obrońcę Realu Madryt ubiegł gruziński zawodnik i pognał z piłką. Sytuację próbował jeszcze ratować wślizgiem Gerard Piqué, ale ostatecznie Gruzini zdobyli bramkę, której autorem był Tornike Okriaszwili. Gol został strzelony najprawdopodobniej ze spalonego.

Od początku drugiej połowy w ekipie Hiszpanów pojawiło się czterech nowych graczy, wśród których był Koke. Pomocnik Atlético starał się być aktywny oraz był odpowiedzialny za wykonywanie stałych fragmentów gry. Hiszpanie dążyli do wyrównania za wszelką cenę, a Gruzini ograniczyli się głównie do obrony oraz wyprowadzania co jakiś czas kontrataków. Mimo ataków, wynik nie uległ zmianie, więc kibice mistrzów Europy z mieszanymi nastrojami będą czekać na francuski czempionat.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem. Hiszpanie pierwszy mecz w grupie D rozegrają przeciwko Czechom 13 czerwca.

Hiszpania – Gruzja 0-1 (0-1)