AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 17 czerwca 2019, 10:43. Na stronie przebywa 238 kibiców.
Strona głównaOficjalnie: Lucas Hernández piłkarzem Bayernu Mona...

Oficjalnie: Lucas Hernández piłkarzem Bayernu Monachium

27.03.2019; 18:47, saraokinc

Dziś oficjalnie potwierdzono transfer Francuza do klubu z Niemiec. Bayern zakontraktował Lucasa za 80 milionów euro do 2024 roku. 

 

Przedstawiamy wypowiedzi piłkarza, które pojawiły się na oficjalnej stronie klubu:

 

- To najtrudniejsza i najważniejsza decyzja w całej mojej sportowej karierze. Atlético wiele dla mnie znaczy, to tutaj się wychowałem i dorosłem jako piłkarz. To właśnie ten klub pomógł mi w byciu piłkarzem jakim jestem. Dużo mnie kosztowała ta decyzja, ale chcę podjąć się nowego wyzwania, jakim jest gra w Bayernie Monachium. 

- Chciałbym podziękować wszystkim z Atlético Madryt, te 12 lat gry tutaj były dla mnie niesamowite, cieszę się ze mogłem być częścią tego klubu. Atlético na zawsze będzie w moim sercu. 

 

Francuz do Altético trafił w 2007 roku, zaczynał grę w Alévin. Z pierwszą drużyną zadebiutował 3 grudnia 2014, w jednym z meczów Copa del Rey. Rozegrał 110 meczy wraz z drużyną rojiblancos  (67 - LaLiga, 18 - Copa del Rey, 16 - Liga Mistrzów, 8 - Liga Europy 1 - Superpuchar). W pięciu sezonach wygrał Ligę Europy oraz Superpuchar Europy. Źródło: atleticomadrid.com

Dodaj jeszcze Filipe, co chce do Barcelony.

johny / 2 miesiące temu

Ciekawe jak to będzie w następnym sezonie Lucas mógł grać na lewej i na środku nie wiadomo co Godin zrobi a więc pewnie będzie trzeba dokupić 2 obrońców. I jeszcze sprawa Lemara oraz griezmana. A wy jak myślicie?

Madrito / 2 miesiące temu

Właśnie pozbyliśmy się jednego z najbardziej utalentowanych młodych obrońców i to za 80mln, co przy jego klasie i obecnych trendach finansowych jakie panują na rynku jest niczym innym jak śmieszna kwotą.

Remady96 / 2 miesiące temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski