AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 27 maja 2018, 01:06. Na stronie przebywa 199 kibiców.
Strona głównaMoyá wziął udział w warsztatach dla młodych bramka...
Oglądaj ligowe mecze Atletico Madryt w Eleven Sports

Moyá wziął udział w warsztatach dla młodych bramkarzy i bramkarek

15.02.2017; 14:11, Dylan

180 bramkarzy i bramkarek ze szkółki Atlético zebrało się wczoraj w sali VIP na Vicente Calderón, by wziąć udział w warsztatach dotyczących metodologii treningu na ich pozycji.

 

Obecni byli zawodnicy i zawodniczki zespołów od kategorii Pre-Benjamin (do lat 7 i 8) aż po drużyny rezerw. Wysłuchali oni prezentacji 13 trenerów bramkarzy, na czele z koordynatorem całej sekcji Diego Díazem, a także usłyszeli, co ciekawego do powiedzenia ma Miguel Ángel Moyá.

 

Doświadczony Hiszpan opowiedział im o swojej karierze, od swoich początków w Mallorce aż po sukcesy odnoszone z Rojiblancos. Udzielał także rad, mówiąc m.in. o tym, by nie skupiać się tylko na szlifowaniu swoich zalet, ale równie ciężko pracować nad swoimi wadami, dzięki czemu można stać się takim bramkarzem, jakim chce się być.

 

Wśród słuchających byli m.in. Bernabé Barragán, pierwszy bramkarz zespołu rezerw, na co dzień trenujący z pierwszą drużyną, oraz Andreea Părăluță i Lola Gallardo, które są członkiniami pierwszej drużyny żeńskiej sekcji. Hiszpanka także dała krótkie wystąpienie, w którym przekonywała, by każdego dnia walczyć o spełnienie swoich marzeń.

 

Całe wydarzenie jest świetnym dowodem na bliską współpracę akademii Colchoneros z pierwszym zespołem prowadzonym przez Diego Simeone. Przypomnimy, że wcześniej Óscar Ortega wraz ze swoim sztabem pomagał trenerom szkółki Atlético w szlifowaniu swojego warsztatu, a wychowankowie tacy jak Koke i Gabi poświęcali swój czas najmłodszym adeptom sztuki piłkarskiej.

 

Źródło: atleticodemadrid.comŹródło:

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski