1dn.10godz.13min.

Euro U-21: Saúl znowu z pięknym golem, Hiszpania w półfinale

Na Mistrzostwach Europy do lat 21 doszło do bezpośredniego starcia ekip z Rojiblancos na pokładzie. Hiszpania z Saúlem Ñíguezem w podstawie zagrała z Portugalią, w której rolę rezerwowego pełnił Diogo Jota. Potyczkę lepiej będzie wspominał pierwszy z nich, który ponownie w pięknym stylu otworzył wynik, a jego reprezentacja wygrała 3-1. Drugi z wymienionych nie otrzymał szansy gry. Gracze Alberta Celadesa zapewnili sobie tym samym zwycięstwo w grupie i awans do półfinału.

La Roja objęła prowadzenie w 21. minucie spotkania. Gracz Atleti odebrał przed polem karnym podanie od Héctora Bellerina i zdecydował się na indywidualną kację. Pomocnik ograł czterech zawodników rywala i oddał strzał zza pola karnego, korty po rykoszecie wpadł do bramki. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca połowy.

W 65. minucie było 2-0. Futbolówkę na prawej stronie otrzymał Gerard Deulofeu, który dojrzał w polu karnym Sandro Ramíreza i posłał do niego płaskie podanie. Napastnik zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i zmieścił piłkę przy bliższym słupku.

Nadzieje Portugalczyków odżyły na trzynaście minut przed końcem. Wtedy jeden z graczy ekipy przegrywającej posłał górną piłkę w szesnastkę Hiszpanów, lecz łatwo z tym zagraniem poradzili sobie obrońcy, którzy oddalili niebezpieczeństwo.  Futbolówka trafiła jednak do Brumy, a ten bez przyjęcia zdecydował się na strzał z dystansu i nie dał żadnych szans Kepie Arrizabaladze na skuteczną interwencję.

Dążenia do wyrównania spełzły jednak na niczym, gdyż w doliczonym czasie gry zdobycie trzech punktów przypieczętowali podopieczni Alberta Celadesa. Rezerwowy Iñaki Williams wykorzystał swoją szybkość wobec rozluźnionych szyków obronnych rywala i stoczyła pojedynek biegowy z jednym z obrońców. Po wbiegnięciu w pole karne posłał piłkę w dalszy słupek i ustalił wynik potyczki.

Saúl rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym, a po zejściu Deulofeua pełnił funkcję kapitana zespołu. Jest to powtórka sytuacji z poprzedniej kolejki.

W ostatniej serii gier fazy grupowej Hiszpanie zagrają z Serbią. To starcie dobędzie się 23 czerwca o 20:45 w Bydgoszczy, a . Tego samego dnia o 18:00 w Gdyni Portugalia zagra z Macedonią.

Portugalia U-21 – Hiszpania U-21 1-3 (0-1)

[0-1] Saúl Ñíguez 21’

[0-2] Sandro Ramírez 65’ (asysta: Gerard Deulofeu)

[1-2] Bruma 77’

[1-3] Iñaki Williams 90+3’

Żółte kartki: Neves, Fernandes, Paciência, Semedo (Portugalia); Ceballos (Hiszpania)

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy)

Frekwencja: 13 832 widzów (Gdynia)

Skład Portugalii: Bruno Varela – João Cancelo, Edgar Ié, Rúben Semedo, Kevin Rodrigues – João Carvalho (Gonçalo Paciência, 66’), Renato Sanches (Ricardo Horta, 73’), Rúben Neves – Bruno Fernandes – Gonçalo Guedes, Daniel Podence (Bruma, 57’)

Skład Hiszpanii: Kepa Arrizabalaga – Héctor Bellerin, Jesús Vallejo, Jorge Meré, Jonny – Marcos Llorente, Saúl Ñíguez, Dani Ceballos – Gerard Deulofeu (Denis Suárez, 82’), Sandro Ramírez (Iñaki Williams, 75’), Marco Asensio (Mikel Merino, 90’)