Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.16godz.41min.

Eliminacje MŚ'18: Griezmann trafił z karnego, 90 minut Carrasco

Dwóch graczy Atlético wystąpiło dziś w meczach eliminacji Mistrzostw Świata. Więcej powodów do radości miał Antoine Griezmann, który zdobył bramkę w zwycięskim meczu Francji, natomiast Belgia wraz z Yannickiem Carrasco zdołała uzyskać remis.

Trójkolorowi wyruszyli w delegację do Luksemburga, aby powalczyć o utrzymanie pozycji lidera grupy A. Zdecydowani faworyci starcia przewagę udowodnili w 28. minucie, kiedy do siatki trafił Olivier Giroud. Niespodziewanie sześć minut później gospodarze wyrównali, skutecznie egzekwując rzut karny, którego autorem był Aurélien Joachim. Radość piłkarzy z Beneluksu nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w 37. minucie bramkę zdobył Griezmann. Napastnik także popisał się golem z jedenastego metra i było to jego drugie trafienie w trwających eliminacjach. Na kilkanaście minut przed końcem meczu dublet skompletował Giroud ustalając wynik potyczki. Rojiblanco rozegrał pełny mecz.

Po pięciu meczach Francuzi nadal przodują w grupie A z trzypunktową przewagą nad Szwecją. 9 czerwca Skandynawowie będą kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Didiera Deschampsa w walce o przepustki na rosyjski Mundial.

W meczu grupy H spotkały się drużyny Belgii oraz Grecji. W wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów znalazł się Carrasco. Belgowie tworzyli znacznie więcej okazji strzeleckich oraz dominowali pod względem posiadania piłki. Do przerwy utrzymał się jednak wynik bezbramkowy. Tuż po wznowieniu gry Ethniki wyszli na prowadzenie dzięki bramce Konstandinosa Mitroglu. Od 65. minucie Grecy grali w osłabieniu po czerwonej kartce Panajotisa Tachtsidisa. Gra w przewadze przyniosła efekty dopiero na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas gola strzelił Romelu Lukaku. W doliczonym czasie z boiska wyleciał kolejny Grek – Jorgos Dzawelas. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Skrzydłowy Atleti rozegrał pełne 90 minut.

Belgia zdołała obronić pozycję lidera swojej grupy i ma dwa punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem. Następnym przeciwnikiem będą Estończycy w wyjazdowym spotkaniu, które zostanie rozegrane 9 czerwca.

Dziś okazję miał także zagrać zawodnik rezerw, Keidi Bare. Pomocnik, który w styczniu zadebiutował w drużynie Diego Simeone, wystąpił w towarzyskim pojedynku Albanii U-21 z rówieśnikami z Mołdawii. Starcie zakończyło się wynikiem 0-0. Za dwa dni dojdzie do kolejnego meczu pomiędzy obiema ekipami.