AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 17 czerwca 2019, 10:44. Na stronie przebywa 254 kibiców.
Strona głównaBrak porozumienia z Godínem

Brak porozumienia z Godínem

02.01.2019; 11:50, saraokinc

Kontrakt legendy rojiblancos wygasa już 30 czerwca i nic nie wskazuje na to ze zostanie on odnowiony. Pozostało 6 miesięcy aby klub oraz zawodnik doszli do porozumienia. Urugwajczyk staje w obliczu drugiego dnia z całkowitą swobodą negocjowania swojej przyszłości z jakimkolwiek klubem, jednak nagłe odejście w obecnym okienku transferowym jest całkowicie wykluczone.

 

Brak porozumienia między Godínem a Miguelem Gil Marínem to dość spory problem. Nie dlatego, że nic się nie wydarzyło w te święta Bożego Narodzenia - z wyjątkiem ślubu Urugwajczyka, w którym uczestniczył prezydent Enrique Cerezo - ale ponieważ nadal istnieje silna różnica zdań, która pojawiła się od początku sezonu.

 

Wszystko zaczęło się w ostatnich dniach letniego okienka transferowego. Godín, który z klubem związany jest od 27 sierpnia 2010 roku, po podniesieniu Superpucharu Europy, otrzymuje ofertę od Manchesteru United - kontrakt do 2021 roku - piłkarz wysłuchał oferty i spotkał się z działaczami i tak właśnie rozpoczęła się burza. 

 

Atlético, bez żadnego czasu na przygotowanie, wykłada wszystkie karty na stół. Na spotkaniu prezydenta klubu, Atleti proponuje przedłużenie kontraktu na lepszych warunkach niż zaproponował  Manchester. Jednakże, na słownej obietnicy Atletico się kończy - piłkarz nie otrzymuje prawdziwego kontraktu. 

 

Zgodnie ze stanowiskiem Atletico Madryt, częściowo przez opóźnienie w odpowiedziach siostry Godína, która jest reprezentantem zawodnika, wraz z wymogami finansowego fair-play uzgodniony wzrost płac nie był już możliwy. Atleti twierdzi, że nowe zapisy w kontrakcie Urugwajczyka nie mogły by być skuteczne do początku sezonu 19-20 i nie byłby by zgodne z oczekiwaniami kapitana.

 

Z tego czy innego powodu faktem jest, że Godin nie podpisze przedłużenia, kontrakt pozostaje taki, jaki był: bez nowej umowy po 30 czerwca. Stąd, z pierwszych publicznych oświadczeń dotyczących jego przyszłości, dał jasno do zrozumienia, że nie ma chęci kontynuowania współpracy z klubem. Źródło: marca.com

To będą jaja, jak po sezonie odejdzie Filipe, Lucas i Godin. Osobiście ani Filipe ani Godina żałować nie będę, nie dlatego, że ich nie lubię lub nie cenię, wręcz przeciwnie to były filary naszego sukcesu. Uważam jednak, że ani Filipe ani Godin ani Juanfran przez starość obniżyli loty. Musimy jednak wszystko zrobić aby zatrzymać Lucasa. Para Lucas - Gimenez to para na lata, na lewej byłby Jonny a na prawej Arias. Koniecznie należałoby kupić drogiego LO, co do 4 stopera to powinien być młodzik z naszej szkółki.

johny / 5 miesięcy temu

Akurat dla niego powinni zrobić wyjątek. Bo to finalnie my będziemy mieli problem, a nie on.

majer / 5 miesięcy temu

@kczan Przepraszam, za błędy będę bardziej uważać kolejnym razem - spróbowałam trochę poprawić tekst

saraokinc / 5 miesięcy temu

Doceniam chęci dodawania newsów na stronę, ale następnym razem przed przetłumaczeniem przeczytaj tekst, bo strasznie dużo błędów językowych się wkrada.

kczan / 5 miesięcy temu

Po MŚ MUnited wykładało klauzulę i angaż 9 mln rocznie.

dalmare / 5 miesięcy temu

@Manian - autorowi chodziło bardziej o to, ze doszło do wstępnych rozmów (wysłuchał oferty, spotkał się z działaczami etc.), ale faktycznie zmienię to zdanie aby nie było niedomówień ;)

saraokinc / 5 miesięcy temu

Diego Godin nie mógł zaakceptować oferty od Manchesteru Utd, bo wcześniej musiało się na transfer zgodzić Atletico.

Manian / 5 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski