AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 25 czerwca 2018, 00:24. Na stronie przebywa 293 kibiców.
Strona głównaAtlético podpisze dziś umowę w sprawie filii i w l...
Oglądaj ligowe mecze Atletico Madryt w Eleven Sports

Atlético podpisze dziś umowę w sprawie filii i w lecie odwiedzi Meksyk

17.05.2017; 12:13, Dylan

Jak informuje ESPN, Atlético i San Luis podpiszą dziś umowę, w ramach której utworzona zostanie filia madryckiego klubu, która będzie nazywała się Atlético de San Luis. Porozumienie będzie obowiązywało przez dwadzieścia lat, a po tym okresie będzie możliwość przedłużenia go o kolejne dziesięć.

 

Zespół, który od sezonu 2017-18 ma rywalizować w meksykańskiej Ascenso MX (drugi poziom rozgrywkowy), będzie w większości kontrolowany przez Rojiblancos. Część udziałów posiadają jednak także lokalni partnerzy i biznesmeni tacy jak Jacobo Payán, który wyznał prasie: - Ludzie związani z Atlético będą w większości decydowali o losach klubu. Cały czas pracują nad zawodnikami i sztabem szkoleniowym. My użyczyliśmy im stadionu i mamy swoje udziały, ale decyzje podejmowane będą przez nich.

 

- Będzie to mocna drużyna, której celem będzie walka o czołowe lokaty. Myślę, że w przeciągu dwóch lat uda się awansować do ekstraklasy. Nie po to, by balansować na granicy utrzymania i spadku, ale po to, by włączyć się do walki o mistrzostwo kraju. Jeśli będzie trzeba, dołączą do nas hiszpańscy gracze. Atlético ma ich ponad trzy tysiące. Zależnie od potrzeb przyślą nam trzech, czterech, dziesięciu - dodał.

 

Jacobo Payán przyznał także, że Meksykanie postarają się wykorzystać letnią wizytę Atlético w Ameryce Północnej, by uświetniło ono oficjalną prezentację swojej filii. - Rojiblancos zagrają w lipcu w Toluce z okazji stulecia tamtejszego klubu. Potem mają zagrać sparing w Los Angeles. Liczymy, że mniej-więcej wtedy pojawią się u nas. Podczas prezentacji obecni będą Torres, Griezmann, Godín i Simeone - powiedział Meksykanin.

 

Źródło: MARCA/Mundo DeportivoŹródło:

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski