1dn.1godz.22min.

Alevín A z awansem do ćwierćfinału turnieju LaLiga Promises w Newark

Pierwszy zespół Atlético Alevín (kategoria do lat 12) udanie zainaugurował zmagania w fazie grupowej III edycji międzynarodowego turnieju LaLiga Promises, który odbywa się w Newark w stanie New Jersey (USA). W pierwszych dwóch potyczkach młodzi Rojiblancos wywalczyli komplet sześciu punktów.

Jako pierwszy podopiecznych Ángela Donato sprawdził Club América. Meksykanie dzielnie walczyli, ale nie zdołali uchronić się przed porażką. Wynik otworzył Diego Rosado, który po wycofaniu piłki przez Javiera Alonso atomowym strzałem umieścił piłkę w siatce. Rywalom udało się wyrównać w końcówce pierwszej połowy, gdy po indywidualnej akcji uderzeniem z dystansu bramkarza Colchoneros zaskoczył Alviery Jiménez. Prowadzenie udało się jednak odzyskać jeszcze przed przerwą. Efektowną asystę ponownie zaliczył Javier Alonso, a podanie z najbliższej odległości wykończył Jorge Castellanos. Końcowy rezultat ustalił w drugiej połowie Rayane Belaid, który dopadł do futbolówki odbitej przez meksykańskiego golkipera i wpakował ją do bramki.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Ángela Donato była Valencia. Zawiesiła ona poprzeczkę dla Rojiblancos znacznie wyżej, ale i tak nie udało się jej wywalczyć choćby remisu. Potyczka była bardzo wyrównana, ze sporą liczbą pojedynków w środku pola. Większą jakość było jednak widać u ekipy z Madrytu. Błyszczał zwłaszcza Javier Alonso, którego decyzja o indywidualnej akcji i mocnym strzale dała graczom ze stolicy Hiszpanii prowadzenie. Na początku drugiej połowy rozgrywający Colchoneros dołożył asystę, zagrywając z pierwszej piłki do wbiegającego w pole karne Raúla Juáreza, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza rywali. Zwycięstwo nad Nietoperzami pozwoliło zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie.

Jutro po południu rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy grupowej. Podopieczni Ángela Donato zmierzą się z Interem o 16:35. Do ćwierćfinału awansują po dwa pierwsza zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepszy drużyny z trzecich miejsc, a poszczególne spotkania odbędą się jutro wieczorem.

WYNIKI FAZY GRUPOWEJ:

Grupa A

Real Madryt vs. Atlético Nacional 4-0

Sevilla vs. Ironbound 3-0

Ironbound vs. Atlético Nacional 0-0

Real Madryt vs. Sevilla 2-1

Real Madryt vs. Ironbound (24 czerwca, 15:30)

Sevilla vs. Atlético Nacional (24 czerwca, 17:05)

Atlético Madryt vs. Valencia 2-0

Valencia vs. Club América (24 czerwca, 15:00)

Atlético Madryt vs. Inter Mediolan (24 czerwca, 16:35)

Barcelona vs. Villarreal 1-0

Villarreal vs. New York City (24 czerwca, 15:00)

Barcelona vs. Benfica (24 czerwca, 16:00)

1. Benfica / 6 punktów / 3-0

2. Barcelona / 6 punktów / 2-0

3. Villarreal / 0 punktów / 0-2

4. New York City / 0 punktów / 0-3

Transmisje z odbywającego się w Newark (New Jersey, USA) turnieju przeprowadzają m.in. kanały telewizyjne Gol i LaSexta oraz oficjalny profil LaLiga na YouTube.