0dn.22godz.51min.

Złoty Ángel Correa!

W nocy z 7 na 8 lutego zakończyły się Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20. W ostatnim meczu finałowej fazy grupowej Argentyna pokonała Urugwaj 2-1, dzięki czemu sięgnęła po złoty medal. Jednym z kluczowych piłkarzy w ekipie Albicelestes był Ángel Correa.

Piłkarz Atlético Madryt zagrał w 8 z 9 meczów, spędzając na boisku 637 minut. W tym czasie udało mu się zdobyć 4 gole, z których najważniejszy był ten ze starcia z Urugwajem, kiedy to w 80. minucie młody napastnik zadał rywalom decydujący cios. 19-latek dorzucił do swojego dorobku 3 asysty i niezliczoną ilość efektownych dryblingów oraz podań. Jako kapitan odebrał puchar podczas ceremonii wręczania medali.

Warto wspomnieć, że królem strzelców całej imprezy został syn Diego Simeone – Giovanni. Snajper River Plate zdobył 9 bramek z 9 występach. Dzięki triumfowi w Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20 Argentyna zapewniła sobie start w tegorocznych Mistrzostwach Świata do lat 20 oraz w Igrzyskach Olimpijskich, które za półtora roku odbędą się w Rio de Janeiro.

Trzeba także odnotować, że podstawowym stoperem reprezentacji Paragwaju był Iván Cañete, który na co dzień gra w Atlético C. 19-latek zagrał pełne 90 minut w każdym z 9 meczów i strzelił nawet 1 gola (w pierwszej fazie grupowej przeciwko Argentynie; Paragwaj wygrał 1-0 i była to jedyna porażka Albicelestes w turnieju). Jego zespół zajął ostatecznie 6. miejsce.