Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.15godz.25min.

Występy w reprezentacjach; kosztowny błąd Juanfrana, niezły Courtois

Czas na garść informacji z kilku meczów eliminacyjnych do Mundialu 2014, w których udział wzięli piłkarze Atletico Madryt. Tym razem była to wyjątkowo wąska grupa, bowiem zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Radamel Falcao wrócił już do stolicy Hiszpanii (jego Kolumbia miała na dziś zaplanowany jedynie mecz towarzyski), Arda Turan nabawił się kontuzji, a Diego Godin musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Urugwajski obrońca nie ma czego żałować, ponieważ jego drużyna przegrała dziś na wyjeździe z Boliwią aż 1:4. W barwach gości 90 minut na boisku przebywał Cristian Rodriguez, ale nie zrobił on nic, by pomóc swoim kolegom w zdobyciu chociaż jednego punktu, przez co 4. zespół ostatnich Mistrzostw Świata spada na coraz niższą pozycję w tabeli.

Niewiele lepiej dla Rojiblancos działo się w Europie. Z kolejną porażką Turcji musiał się pogodzić Emre, przez co ich szanse na wyjazd do Brazylii w roli jednego z uczestników spadły praktycznie do zera. Tym razem lepszą okazała się drużyna Węgier, która zwyciężyła u siebie 3:1. Pomocnik Los Colchoneros spędził na murawie 90 minut. W jeszcze gorszym humorze może być Juanfran. Prawy obrońca co prawda wystąpił wreszcie w reprezentacji Hiszpanii (w 51. minucie zmienił kontuzjowanego Alvaro Arbeloę), ale to po jego błędzie w doliczonym czasie gry Francuzi strzelili gola na 1:1, wydzierając tym samym zwycięstwo z rąk La Roja. Zawodnik Atletico Madryt pomimo kilku prób podłączenia się do akcji ofensywnych i paru dobrych zagrań w obronie zaprezentował się dość średnio, a wspomniany błąd dodatkowo obniża jego ocenę za ten występ. Jedynym graczem Rojiblancos, który może się cieszyć jest Thibaut Courtois. Belgijski bramkarz rozegrał 90 minut przeciwko Szkocji, a jego zespół odniósł kolejne zwycięstwo (2:0). Młody golkiper popisał się kilkoma udanymi interwencjami, choć jeden ze strzałów Jamesa Morisona sprawił mu niespodziewanie trochę kłopotów. Wypożyczony z Chelsea piłkarz udowodnił jednak swe wysokie umiejętności świetnie interweniując przy uderzeniu Shauna Maloney’a z rzutu wolnego.