Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.17godz.10min.

Wysoka porażka Atlético B w sparingu

Atlético B intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, w którym celem jest awans do Segunda División B. Niestety w swoim trzecim sparingu podopieczni Óscara Fernándeza ponieśli wysoką porażkę z Guijuelo, które pokonało rezerwy Rojiblancos aż 4-0.

Przegrana ta jest jednak wynikiem braku skuteczności, a nie słabej postawy. Przez niemal całą pierwszą połowę to Colchoneros dominowali na boisku i kreowali kolejne akcje pod bramką Carlosa Moralesa (nomen omen wypożyczonego z Atlético B). Nad wyraz aktywny był Tete, ale niestety nie udało się zamienić na gola żadnej ze stworzonych przez siebie sytuacji. Na domiar złego tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Aitor Aspas, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Z uwagi na dużą liczbę zmian przeprowadzonych przez obu trenerów, tempo gry w drugiej połowie wyraźnie siadło. Niezłych okazji nie wykorzystali Tete i Christian Perales. W 71. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Rojiblancos, ale Keidi Bare nie zamienił go na wyrównujące trafienie. Podcięło to skrzydła Colchoneros, którzy w końcówce dali sobie strzelić jeszcze trzy gole, które strzelali kolejno Carles Marc, Julián Luque i Jonxa Vidal.

10 sierpnia Atlético B zmierzy się w kolejnym meczu towarzyskim z Calahorrą.

Guijuelo vs. Atlético B 4-0 (1-0)

[1-0] Aitor Aspas 42′ (karny)
[2-0] Carles Marc 78′
[3-0] Julián Luque 85′
[4-0] Jonxa Vidal 86′

Wyjściowy skład Atlético B: Miguel San Román – Rafa Muñoz, Antonio Montoro, Tachi, Sergi González – Arona Sané, Yuri Tkachuk, Henrique Caio, Tete – Diego Altamirano, Nacho Heras

Zagrali także: Alejandro Santomé, Borja González, Álex García, Pape Modji, Roberto Olabe, Keidi Bare, Amath Ndiaye, Juan Moreno, Christian Perales, Alberto Rentero, Andrés Carrasco

Źródło: estoesatleti.es