Dziś mamy:14 July, 2024
27.07.2024, g. 18:00
Mecz towarzyski
Atletico Madryt vs Numancia
Do meczu pozostało:
12dn.22godz.56min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Weekend z akcją 'Piłkarze przeciwko głodowi'

Dziś, przed meczem z Atletico – Getafe, kibice mogli zobaczyć piłkarzy obu drużyn wychodzących z szatni w niecodziennych koszulkach. Wszystko to ma związek z akcją, która jest prowadzona w ten weekend (31. marca – 1. kwietnia) podczas meczów w 20 ligach w Europie i ma na celu podniesienie świadomości ludzi na temat tego, co obecnie dzieje się w państwach Afryki Zachodniej, głównie z naciskiem na wszechobecne tam biedę i głód.

 

Akcja w wolnym tłumaczeniu ma nazwę ’Piłkarze przeciwko głodowi’ (’Jornada del Futbol Profesional contra el hambre’). Na koszulkach, w których przed meczem zawodnicy pojawili się na murawie Vicente Calderon, można przeczytać napis ’Razem możemy uratować życie’ (’Juntos podemos salvar vidas’). Na stadionie był widoczny również duży baner z tym samym hasłem. Piłkarze obu drużyn zrobili sobie wspólne zdjęcie, po czym przystąpili do rozegrania meczu.

 

Inicjatywa ta ma pomóc w przyspieszeniu podejmowania działań w regionie Sahelu, gdzie miliony ludzi nie mają dostępu do żywności. Cała kampania, mająca na celu zażegnanie kolejnego wielkiego kryzysu żywnościowego w Afryce Zachodniej, rozpoczęła się końcem lutego, a rozpoczęła ją FAO we współpracy ze związkiem zrzeszającym europejski piłkarskie rozgrywki ligowe (EPFL) oraz Komisją Europejską.Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x