Villarreal vs Atletico Madryt
4dn.4godz.28min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

UEFA Youth League: Młodzi Rojiblancos żegnają się z turniejem.

Po wyrównanym meczu, młodzieżowa drużyna Los Rojiblancos uległa w Danii tamtejszemu Midtjyllandowi i zakończyła tym samym swój udział w rozgrywkach UEFA Youth League 2015/16. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, ponieważ obydwie ekipy strzeliły aż po cztery bramki i konieczne było przeprowadzenie serii rzutów karnych. W tych lepsi okazali się gospodarze, którzy wszystkie pięć rzutów wykonali perfekcyjnie (choć nie obyło się bez kontrowersji) i których bramkarz obronił strzał Toniego Moyi.

Cały mecz stał ofensywnie na wysokim poziomie, a drużyny wymieniały się ciosami. Na prowadzenie po godzinie gry wyszli za sprawą Thychosena gospodarze, ale już po pięciu minutach Juan Moreno doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców zdążyli wpisać się Anderson oraz dzięki wybitnej urody trafieniu Theo Hernández.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Już kilka minut po gwizdku arbitra po raz drugi tego wieczora prowadzenie dał gościom Mohedano, choć i tym razem na wyrównanie nie trzeba było długo czekać – już w 56. minucie bramkę strzelił Thomsen, a na tablicy wyników widniało 3-3. Gdy dziesięć minut później Madsen strzelił dla swojej drużyny kolejną bramkę, zdawało się, że mecz zakończy się po 90 minutach gry. Nic podobnego – w doliczonym czasie gry nową nadzieję dał Los Rojiblancos Rubén Fernández, strzelając bramkę na 4-4 i doprowadzając tym samym do serii rzutów karnych.

Wykonywanie ich rozpoczęli goście. Rubén Fernández i Jürgensen wykorzystali swoje próby, ale rzut Moyi został już przez golkipera gospodarzy obroniony. Chwilę później swoje umiejętności pokazał także Santomé broniąc uderzenie Olsena, choć arbiter dość kontrowersyjnie nakazał powtórzenie jedenastki i tym razem Duńczyk już się nie pomylił. Piłkarze z Danii wykorzystali wszystkie pozostałe rzuty i wygrywając 5-4 w karnych, kosztem Atlético awansowali do ćwierćfinału turnieju.

[5-4] Anders Hagelskjær

Skład Midtjyllandu (4-1-4-1): Andreas Raahauge – Malte Jürgensen, Nicolai Damkjær Madsen, Andreas Murbeck, Andreas Poulsen (Anders Hagelskjær 90+3′) – Rasmus Nissen – Mads Thychosen, Mads Olsen, Nikolaj Kirk (Mads Vang 67′), Mikael Anderson – Jákup Ludvig Thomsen (Ogochukwu Onyeka Frank 90+2′)

Niewykorzystani zmiennicy: Sebastian Hairing Lodahl, Oliver Ottesen, Rasmus Winther Johansen, Mads Friis

Skład Atlético (4-2-3-1): Alejandro Santomé – Oscar del Amo, Alberto Rodríguez, Antonio Montoro, Theo Hernández (Salomón Obama 85′) – Andrés Mohedano (Zakaria Boulahia 70′), Pape Mbodji (Antonio Moya 65′) – Juan Moreno, Keidi Bare, Rubén Fernández – Roberto Núñez

Niewykorzystani zmiennicy: Miguel San Román, Gonzalo Talavera, Nacho Heras, Ángel Agüero

Żółte kartki: Mads Thychosen 43′, Mikael Anderson (podczas rzutów karnych) (Midtjylland); Rubén Fernández 75′, Antonio Moya 78′, Antonio Montoro 82′, Juan Moreno (podczas rzutów karnych) (Atlético)