2dn.17godz.0min.

UEFA Youth League: Atlético zremisowało bezbramkowo z PSV

Średnio udany okazał się początek rozgrywek UEFA Youth League dla piłkarzy Atlético. Mimo wyraźnej przewagi przez niemal cały mecz, podopieczni Manuela Cano tylko bezbramkowo zremisowali z PSV.

Wyjściowa jedenastka młodych Rojiblancos była mieszanką piłkarzy rezerw i pierwszego zespołu Juvenil. Choć w ekipie gospodarzy większość zawodników występuje na co dzień na zapleczu Eredivisie, to goście zdominowali boiskowe wydarzenia. Ponieważ termometr wskazywał od 31 do nawet 35 stopni Celsjusza, sędzia kilkukrotnie zarządzał krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

Liderem Colchoneros był najbardziej doświadczony w tych rozgrywkach Antonio Moya. To właśnie on i Yael Ballesteros jako jedyni w pierwszej połowie trafili w światło bramki PSV, ale za każdym razem skuteczną interwencją popisywał się Mike van de Meulenhof. Oprócz nich, w ekipie Atlético niezwykle aktywni byli Nicolás Schiappacasse – który w 11. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarze – i Rubén Fernández. Tuż przed przerwą blisko zdobycia bramki był Yael Ballesteros, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie ekipa z Eindhoven zyskała nieco przewagi i potrafiła wyżej wychodzić do swoich rywali z Hiszpanii, jednak nadal to podopieczni Manuela Cano byli zespołem, który co chwilę stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Na około kwadrans przed końcem na murawie zameldował się Juan Agüero i chwilę po wejściu uderzył minimalnie niecelnie. W samej końcówce gospodarze mogli niespodziewanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale próbę Michala Sadílka na poprzeczkę sparował Diego Conde. Niedługo potem sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Tym samym po pierwszej kolejce Rojiblancos zajmują drugie miejsce w grupie. Pierwsza okupowane jest przez Bayern, który pokonał u siebie 4-2 Rostów. Za dwa tygodnie (28 września, 16:00) Colchoneros zmierzą się na własnym stadionie z Bawarczykami.

13 września, 16:00 – Sportcomplex de Herdgang

PSV U-19 vs. Atlético U-19 0-0

Skład PSV U-19 (4-3-3): Mike van de Meulenhof – Dirk Abels, Jordan Teze, Armando Obispo, Jurich Carolina – Leandro Fernandes, Philippe Rommens, Dante Rigo (Michal Sadílek 86′) – Nikolai Laursen, Sam Lammers, Matthias Verreth (Lennerd Daneels 40′)

Niewykorzystani rezerwowi: Youri Roulaux; Karim Bannani, Jaëll Hattu, Joël Mohammed Piroe, Gianluca Scamacca

Skład Atlético U-19 (4-2-3-1): Diego Conde – Alberto Rodríguez, Aitor Puñal, Rubén Gómez, Alejandro Rodríguez – Yael Ballesteros, Mikel Carro – Rubén Fernández (Juan Moreno 71′), Antonio Moya (Juan Agüero 75′), Salomón Obama – Nicolás Schiappacasse (Alberto Ródenas 61′)

Niewykorzystani rezerwowi: Carlos Marín; Francisco Montero, José Relucio, Pablo de Castro

Żółte kartki: Dirk Abels (PSV U-19); Rubén Gómez, Salomón Obama (Atlético U-19)

Sędzia: Petr Ardeleanu (Czechy)