Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.15godz.37min.

Trójka Rojiblancos zadebiutowała w reprezentacji Hiszpanii

Niedawno informowaliśmy Was, że trzech piłkarzy Atletico zostało powołanych przez Vicente del Bosque do szerokiej kadry na Euro 2012 i tym samym dostało szansę zaprezentowania się w dwóch najbliższych meczach towarzyskich. Pierwszy z nich został rozegrany dzisiaj, a La Roja wygrali w nim z Serbią 2:0. W tym spotkaniu w barwach reprezentacji narodowej zadebiutowała cała trójka Rojiblancos. Juanfran na prawej obronie zagrał 90 minut. Z kolei Alvaro Dominguez i Adrian na boisku pojawili się po przerwie, zmieniając odpowiednio Sergio Ramosa i Roberto Soldado. Środkowy obrońca Los Colchoneros dostał w 87. minucie żółtą kartkę. Największe powody do zadowolenia ma napastnik drużyny z Vicente Calderon, który w swoim debiucie strzelił gola na 1:0. Po tym meczu każdy z graczy Rojiblancos zrobił spory krok do tego, aby załapać się do ostatecznego składu na Mistrzostwa Europy.

GOL ADRIANA – KLIK!

W ostatnich dniach także inni piłkarze Atletico zaliczyli występy w swoich reprezentacjach. 24. maja Turcja wygrała na wyjeździe z Gruzję 3:1, a w 51. minucie na boisko wszedł Arda Turan. Z kolei wczoraj, w zremisowanym 1:1 meczu z Rosją, 90 minut rozegrał urugwajski stoper, Diego Godin. W drużynie Belgii szansę gry otrzymał natomiast Thibaut Courtois. Utalentowany golkiper w pierwszej połowie spotkania z Czarnogórą  popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, jednak na początku drugich 45 minut został zmuszony opuścić boisko przy stanie 2:1 z powodu lekkiej kontuzji kolana.