12.05.2024, g. 16:15
Atletico Madryt vs Celta Vigo
2dn.11godz.12min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tercera División: Atlético B wygrało rzutem na taśmę i awansowało na drugie miejsce

Atlético Madryt B pokonało w wyjazdowym spotkaniu drużynę Santa Ana 3-2. Gospodarzom dwukrotnie udawało się odrabiać straty, a decydujące o zwycięstwie Rojiblancos trafienie padło w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dzięki wygranej rezerwy stołecznego klubu awansowały na pozycję wicelidera VII grupy Tercera División i tylko o punkt ustępują Getafe B.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gości, którzy objęli prowadzenie w 9. minucie za sprawą Rubéna Fernándeza, który popisał się potężnym strzałem. Mimo dążeń do podwyższenia wyniku, ostatecznie Santa Ana zdołała wyrównać tuż przed przerwą za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Álvaro. Po zmianie stron kibice musieli czekać do 69. minuty na zmianę rezultatu. Wtedy po dośrodkowaniu Arony w polu karnym najlepiej zachował się Alex, który wyprowadzić Colchoneros po raz drugi na prowadzenie. To nie zraziło rywali, dla których na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu po raz drugi trafił Álvaro. Na jeszcze jeden zryw pozwolili sobie podopieczni Óscara Fernándeza. W 95. minucie na dośrodkowanie zdecydował się Rafa, a wynik spotkania ustalił Nacho Heras.

Santa Ana – Atlético B 2-3 (1-1)

[0-1] Rubén Fernández 9’

[1-1] Álvaro 44’-k.

[1-2] Alex 69’

[2-2] Álvaro 86’

[2-3] Nacho Heras 90+5’

Żółte kartki: Ortiz, Kaoe, Mani, Segovia, Guille, Fran (Santa Ana)

Sędzia: Gómez Blázquez

Skład Santa Any: Nacho – Rati, Segovia, Raúl Aguilar, Kaoe – Fran, Toño, Mani (Guille, 73’) – Ortiz (Edu, 79’), Álvaro, Alvarito (Oscar Cayón, 62’)

Skład Atlético B: Bernabé – Rafa, Alex, Montoro, Sergi – Juan Moreno, Keidi, Olabe (Toni Moya, 85’), Rubén Fernández (Arona, 68’) – Cristian Perales, Nico (Nacho Heras, 60’)