Atletico Madryt vs Osasuna
0dn.14godz.6min.
11.36 X4.75 28.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Wymęczone zwycięstwo Brazylii

Młodzi Brazylijczycy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w fazie finałowej Mistrzostw Ameryki Południowej U-20. W 3. kolejce Canarinhos zwyciężyli Wenezuelę 1-0, a całe spotkanie rozegrał Caio Henrique.

Pierwszy kwadrans należał niespodziewanie do Wenezuelczyków, którzy kilkukrotnie dość poważnie zagrozili bramce Lucasa Perriego. Następnie zaczęła się zaznaczać przewaga faworytów, którzy najpierw obili poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a później zdobyli nieuznaną bramkę ze względu na faul na bramkarzu chwilę wcześniej.

W drugiej połowie piłkarze z Kraju Kawy starali się prowadzić grę, ale i rywale mieli swoje okazje, a w 78. minucie trafili z dystansu w słupek. Starania Brazylijczyków przyniosły skutek dopiero w 89. minucie meczu, kiedy Felipe Vizeu powalczył o piłkę, a następnie przepięknym strzałem z dystansu nie dał żadnych szans bramkarzowi. W doliczonym czasie gry doszło do kuriozalnej sytuacji. David Neres uderzył w Josuę Mejíasa w nos, z którego polała się krew. Sędzia był jednak zajęty ustalaniem miejsca wykonania rzutu wolnego, więc nie zauważył całej sytuacji. Protesty Wenezuelczyków na nic się zdały, a ostatecznie to jeden z ich graczy, Heber García, wyleciał z czerwoną kartką. Po końcowym gwizdku czerwień obejrzał także Edwin Quero, który miał żal do arbitra. Na boisko wkroczyła policja, która ochraniała sędziów.

Po trzech rozegranych meczach Brazylia zajmuje trzecie miejsce i ma iluzoryczne szanse na zdobycie mistrzostwa. Canarinhos pozostaje walka o pozostałe medale oraz wyjazd na Mistrzostwa Świata U-20, na które zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły.

Brazylia – Wenezuela 1-0 (0-0)

Bramka:

[1-0] Felipe Vizeu 89’

Czerwone kartki: Heber García 90+4 (Wenezuela; kwestionowanie decyzji arbitra), Edwin Quero po zakończeniu spotkania (Wenezuela; niesportowe zachowanie)

Żółte kartki: Vizeu, Richarlison, Gabriel, Caio (Brazylia); Ruiz, Chacón, Herrera (Wenezuela)

Sędzia: Diego Haro (Peru)

Skład Brazylii: Lucas Perri – Dodô, Léo Santos, Gabriel, Rogerio – Caio Henrique, Maycon (Allan, 73’) – David Neres, Matheus Sávio (Giovanny, 81’), Richarlison (Léo Jabá, 70’) – Felipe Vizeu

Skład Wenezueli: Wuilker Fariñez – Ronald Hernández, Josué Mejías, William Velásquez, Edwin Quero – Sergio Córdova (Heber García, 72’), Yangel Herrera, Luis Ruiz (Ronaldo Lucena, 82’), Yeferson Soteldo – Ronaldo Peña, Ronaldo Chacón