Atletico Madryt vs Celta Vigo
6dn.20godz.8min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Urugwaj bez Schiappacasse przypieczętował awans

Urugwaj U-20 pokonał rówieśników z Boliwi 3-0 w swoim ostatnim spotkaniu pierwszej rundy kontynentalnego czempionatu. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Fabiána Coito zapewnili sobie awans do następnej rundy. W meczu nie zagrał Nicolás Schiappacasse, który wraz z kilkoma innymi podstawowymi graczami odpoczywał.

Celestes objęli prowadzenie w 18. minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego Nicolása De la Cruza wykorzystał Agustín Rogel. Tuż przed przerwą było 2-0 za sprawą mocnego strzału z dystansu Rodrigo Bentacur. Piłkarze z kraju dwukrotnych Mistrzów Świata dominację potwierdzili w 82. minucie. Wówczas przed polem karnym rywala łatwo z przeciwnikiem poradził się Diego Rossi, który następnie zagrał w  „szesnastkę”, a tam futbolówkę zgarnął Rodrigo Amaral i ustalił wynik spotkania.

Charrúas zakończyli pierwszą fazę z ośmioma punktami na koncie. Zależnie o wyniku spotkania Argentyny z Wenezuelą zajmą pierwsze lub drugie miejsce, co jednak nie ma większego znaczenia w dalszej rywalizacji.

Urugwaj – Boliwia 3-0 (2-0)

[1-0] Agustín Rogel 18’ (asysta: Nicolása De la Cruz)

[2-0] Rodrigo Bentacur 44’ (asysta: Santiago Bueno)

[3-0] Rodrigo Amaral 83’ (asysta: Diego Rossi)

Żółte kartki: Bentancur (Urugwaj); Torrico, Vaca (Boliwia)

Sędzia: Gustavo Murillo (Kolumbia)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – Agustín Sant’Anna, Agustín Rogel, Santiago Bueno, Mathías Olivera (Nicolás Rodríguez, 81’) – Rodrigo Bentancur, Carlos Benavídez (Nicolás Fernández, 82’), Nicolás De la Cruz, Agustín Canobbio (Rodrigo Amaral, 65’) – Diego Rossi, Joaquín Ardaiz

Skład Boliwii: Rubén Cordano – Juan Mercado, Jose Carrasco, Juan Sebastián Reyes, Luis Haquim –Brandon Torrico (Limberg Gutiérrez, 46’), Ramiro Vaca (Clovis Roca, 79’), Carlos Roca (Henry Vaca, 46’), Marcelo Velasco – Bruno Miranda, Delfín Panique