Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.18godz.24min.

Sudamericano U-20: Udany początek Brazylii, grał Caio Henrique

Wczoraj w Ekwadorze rozpoczęły się Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20. W swoim pierwszym meczu młodzi Brazylijczycy pokonali reprezentację gospodarzy 1-0, a całe spotkanie rozegrał piłkarz rezerw Atlético Madryt Caio Henrique.

Canarinhos już w pierwszej połowie zdominowali rywala, który starał się jednak co jakiś czas zagrażać bramce przeciwnika. Nadzieje La Tri zgasły jednak tuż po wznowieniu drugiej połowy. William Vargas dopuścił się faulu na Richarlisonie, za co został ukarany żółtą kartką, swoją drugą w tym pojedynku, co było jednoznaczne z opuszczeniem placu gry. Gracze z Kraju Kawy po kilku minutach wykorzystali przewagę. W 52. minucie Lyanco wykonał długie podanie w pole karne, a tam z pierwszej piłki do środka zgrał Richarlison. Niedokładnie pilnowany był Felipe Vizeu, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Ekwador, mimo osłabienia, dzielnie sobie poczynał, lecz piłkarzom zabrakło pomysłu na ogranie solidnej obrony Brazylijczyków.

W następnym meczu Caio i spółka zmierzą się z Chile. Do starcia dojdzie 20 stycznia o godzinie 17:00 czasu lokalnego (23:00 czasu polskiego).

Ekwador – Brazylia 0-1 (0-0)