1dn.15godz.49min.

Sudamericano U-20: Schiappacasse przyczynił się do zwycięstwa Urugwaju

Po dwóch remisach w Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20, Urugwaj w końcu zdołał odnieść zwycięstwo. Charrúas pokonali Peru 2-0, a walnie przyczynił się do tego Nicolás Schiappacasse, który wywalczył rzut karny, zamieniony następnie przez kolegę na gola, a następnie osobiście ustalił wynik spotkania.

Urugwajczycy od początku uzyskali przewagę, a już w dziewiątej minucie za faul na graczu rezerw Atlético sędzia podyktował „jedenastkę”, do której podszedł Rodrigo Amaral i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Był to czwarty rzut karny podopiecznych Fabiána Coito na tegorocznym czempionacie i dopiero drugi wykorzystany. W 64. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Matías Viña, który posłał prostopadłe podanie do przodu, a to przejął Schiappacasse. Napastnik urwał się obrońcom i pokonał Carlosa Gómeza. 18-latek przebywał na murawie do 82. minuty, kiedy został zmieniony przez Joaquína Ardaiza.

Reprezentacja La Celeste po trzech spotkaniach ma na koncie pięć punktów i zajmuje drugą lokatę w grupie B. W ostatnim meczu pierwszej rundy zmierzą się 27 stycznia o 17:00 (23:00 czasu polskiego) z Boliwią w Ibarrze. Remis w tym pojedynku zapewni Urugwajowi awans do rundy finałowej.

Urugwaj – Peru  2-0 (1-0)

[1-0] Rodrigo Amaral 9’-k.

[2-0] Nicolás Schiappacasse 64’ (asysta: Matías Viña)

Czerwona kartka: Santiago Viera 77’ (Urugwaj; za faul)

Żółte kartki: Bueno, Rodríguez (Urugwaj); Chavez, López (Peru)

Sędzia: Roberto Tobar (Chile)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Luis Rodríguez, Santiago Bueno, Matías Viña, Mathías Olivera – Facundo Waller, Carlos Benavidez, Agustín Canobbio, Marcelo Saracchi (Santiago Viera, 70’) – Rodrigo Amaral (Nicolás De la Cruz, 70’), Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 82’)

Skład Peru: Carlos Gómez – Gianfranco Chavez, Marcos López, Ronaldo Andia (Juan Huangal, 85’), José Luján – Rudy Palomino, Miguel Ángel Castro (Bryan Reyna, 46’), Raúl Tito (Relly Fernández, 67’), Fernando Pacheco – Roberto Siucho, Adrián Ugarriza